Lai izvairītos no Covid-19 izplatības, pirms dalības vasaras nometnēs bērniem būs jāuzrāda ģimenes ārsta izziņa, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) Neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa.

VISC šodien informēja par neformālās izglītības aktivitātēm un eksāmenu sesijas sākumu. Pēc Bērziņas teiktā, tradicionāli nometņu organizatori darbu pie vasaras aktivitāšu plānošanas sāk martā un aprīlī, bet Covid-19 ieviesto pārmaiņu dēļ "karstākais" plānošanas laiks būs tikai tagad.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar VISC ir izstrādājusi vadlīnijas piesardzības pasākumiem un interešu izglītības programmu īstenošanai klātienē un tās ir pieejamas gan centra mājaslapā, gan interneta vietā nometnes.gov.lv.

Galvenās drošības prasības arī nometņu organizatoriem ir distancēšanās nodrošināšana, higiēnas ievērošana, telpu un priekšmetu tīrīšana un citas. Vienlaikus, strikti jāievēro nosacījums - ja skolā notiek eksāmeni vai konsultācijas, citas nodarbības tur notikt nedrīkst.

Gan dienas, gan diennakts nometņu apmeklētājiem jābūt arī ģimenes izziņai par to, ka bērnam nav infekcijas slimību pazīmju un nav bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku vai kontaktpersonu. Izziņu drīkst izņemt ne ātrāk kā septiņas dienas pirms nometnes sākuma.

Vadlīnijas arī paredz, ka, ja nometnē piedalās, piemēram, 50 bērni, tad viņi ir jāsadala divās grupās - katrā pa 25 - un jānošķir. Ikdienas aktivitātes šīm grupām nedrīkst krustoties, tostarp, arī ēdināšana nevar būt kopīga.

Vienlaikus Bērziņa aicināja arī pašus vecākus un bērnus izturēties atbildīgi pret savu un apkārtējo veselību un ievērot visus piesardzības pasākumus. Ja gadījumā kādā nometnē tiks konstatēta saslimšana ar Covid-19, par to nekavējoties ziņos Slimību profilakses un kontroles centram, kas attiecīgi dos norādes par turpmāko rīcību.

Tikmēr VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle atgādināja par ieviestajām izmaiņām eksāmenu norisē. Piemēram, ja par izmaiņām eksāmenu programmā, saīsinātajiem un pārskatītajiem uzdevumiem, vērtēšanas izmaiņām un tamlīdzīgi.

Tāpat viņš atgādināja par nepieciešamību ievērot drošības pasākumus eksāmenu laikā, piemēram, divu metru distances ievērošanu. Vienlaikus viņš norādīja, ka masku lietošana eksāmena laikā nav obligāta prasība, taču katrā skolā to izmantošanu var piemērot individuāli. Piemēram, ja telpā atrodas personas, kas ir saslimšanas riska grupās, maskas var lietot.

Špūle atgādināja par to, ka eksāmenu vērtēšana šogad noritēs attālināti, tādēļ aicināja skolēnus eksāmenu lapas aizpildīt korekti un salasāmi. Plānots, ka sertifikātu izsniegšana notiks jūlija beigās, taču tiem, kuriem nepieciešamas izziņas, lai turpinātu mācības ārzemēs, tās kā maksas pakalpojumu varēs saņemt arī ātrāk. Tādā gadījumā rezultātus skolēni varētu saņemt jau ap 10. jūliju.

VISC pārstāvis arī pastāstīja, ka ilgs darbs tika veltīts tam, lai apzinātu skolēnus, kuri eksāmenus vēlas kārtot ārzemēs. Kopumā sarunas noritēja ar gandrīz 30 skolēniem. Piemēram, svešvalodas eksāmenu ārvalstīs kārtos vien septiņi skolēni piecās dažādās citu valstu vēstniecībās.

Eksāmeni nemainīgi notiks arī ieslodzījumu vietās un tur norises noteikumi būs tādi paši kā skolām.

Kopumā angļu valodas eksāmenu šogad kārtos 13 500 skolēnu, latviešu valodas - 15 322 bērni, bet matemātikas - 15 508 audzēkņi. Izvēles eksāmenus kārtos gandrīz 2000 skolēnu.

Kā ziņots, 1. jūnijā tiek atsākta vairāku ar izglītību saistītu aktivitāšu norise, savukārt rīt, sākoties 2019./2020.mācību gada eksāmenu sesijai, vidusskolas skolēni, 9. klašu skolēni, kuri izvēlējušies kārtot pārbaudījumu latviešu valodā mazākumtautību programmās un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, apliecinās savas zināšanas kārtojot mācību gada noslēguma pārbaudījumus.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -1
  Kriska 02.06.2020, 08:38:55

  Pareizi, un vienmēr tā ir jābūt. Un uz peldbaseinu vai ūdens atrakcijām. Mazāk vajadzēs ķīmijas dezinfekcijai , mazāk bērniem būs alerģijas

 • -5
  STOPVACZISM 02.06.2020, 10:21:24

  Epidemagoģija.

 • -2
  .Barons.. 02.06.2020, 16:41:45

  Tāpatams Meit māja būs prasit Cedel,vai neir slims ar Tripper,le zinat.

 • -3
  Kriska 03.06.2020, 09:06:26

  Baronkungs, negatavo cedel, meit māja aizklopeta, le zināt. Neterē naud pavelt

 • -2
  .Barons.. 03.06.2020, 16:16:21

  Krisk kundz.
  Es ir vien Baron un varet atļautes.Tig sen neir bijs pie Dakter Odišarij.Nezin,kur tagad pieņem,uz Peld iel vairs neir.

 • -3
  Kriska 03.06.2020, 09:08:02

  Bet priekš peldbasein tās cedels nebut slikt

 • -5
  Peļu junkuriene 04.06.2020, 07:39:12

  Un baron pie mammzelles arī netiksi klāt bez ceteles!!

 • -1
  .Barons.. 04.06.2020, 12:00:42

  Pel Junkuren kundz.
  Le zinat-priekš Jus Primae Noctis (to ir pa Lateinisk) ne vien Cedel neir vaidziks.
  Un viss citt Mamzel ir nākt pe man pašš,ne es pe viņ.Tā to būs būt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: