Saistībā ar Covid-19 pandēmiju Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju patlaban nav plānots pagarināt ilgāk par 9. jūniju, taču arī pēc šī datuma vienalga varētu tikt saglabāti dažādi ierobežojumi, sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

"Ārkārtējo situāciju plānojam līdz 9. jūnijam, tad mēs arī plānojam to atcelt. Protams, skatīsimies, kādi vēl pēc tā datuma būtu nosakāmi ierobežojumi," norādīja premjers.

Viņš atzina, ka, domājot par ierobežojumu pagarināšanu, tiek mēģināts tos harmonizēt ar pārējām Baltijas valstīm, starp kurām pilsoņi var brīvi pārvietoties, tomēr galvenais, ko valdība ņems vērā, pagarinot vai atceļot ierobežojumus, būs Latvijas epidemiologu ieteikumi. "Galvenokārt mēs skatīsimies, kā mums liekas vislabāk, un, kā mēs no pirmās dienas ieklausījāmies epidemiologu ieteikumos par to, kā vajadzētu rīkoties, tā arī mēs, es domāju, turpināsim to darīt," klāstīja Kariņš.

Vaicāts, vai nav bažu, ka Baltijas valstīs noteiktie atšķirīgie ierobežojumi varētu nelabvēlīgi ietekmēt Latvijas uzņēmēju konkurētspēju, valdības vadītājs atbildēja, ka, protams, tas tiek vērtēts, taču vienlaikus ir jārūpējas arī par sabiedrības drošību un veselību, mēģinot atrast vislabāko vidusceļu.

Tieslietu ministrijā (TM) patlaban norit darbs pie tiesiskā regulējuma izstrādes saistībā ar ierobežojumu atcelšanu pēckrīzes situācijā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pastāstīja, ka šī regulējuma izstrādes gaitā TM jau ir apzinājusi visu citu ministriju redzējumu par to, kas tām būtu nepieciešams, lai attiecīgo nozaru pārstāvji iespējami ātrāk un efektīvāk varētu atsākt darbu ierastajā ritmā, vienlaikus neradot veselības apdraudējumu.

"Mēs esam rūpīgi sagatavojušies un jau ieguvuši visus ierosinājumus un pieprasījumus no citām ministrijām, kas tām būtu nepieciešams arī pēc šī laika, piemēram, kā pasargāties no infekcijas tālāk, kā strādāt skolām, kā strādāt tiesām, kā strādāt citām valsts iestādēm, un to visu mēs paredzēsim likumā," skaidroja ministrs.

Viņš norādīja, ka ar normatīvo regulējumu, kas stāsies spēkā pēc ārkārtējās situācijas beigšanās, tiks noteikts, piemēram, ka iestādēm vienalga iespēju robežās ir jāstrādā attālināti, neradot draudus iedzīvotāju veselībai un nepārslogojot administratīvo aparātu.

Pēc tam, kad ārkārtējā situācija valstī beigsies, "ierobežojumi saglabāsies tik ilgi, kamēr to noteiks mediķi," solīja Bordāns.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija no marta vidus līdz 9. jūnijam.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -3
  @@@ 27.05.2020, 11:00:35

  Man ir tāds jautājums: mans viens pazīstamais ,astmatiks, gribēja braukt uz Talsiem, bet viņu neielaida autobusā bez maskās. Bet vai šoferi nezin kā astmatikiem jau tā ir grūtības ar elpošanu? Kādas vēl maskas?

 • -1
  Viktors Torpēda 27.05.2020, 14:08:55

  To taču šoferis nevar ietekmēt! Ir noteikumi - visiem sejas aizsegi - maskas vai šalles. Tikai tad drīkst braukt. Šoferis taču nevar katram slimības vēsturi pārbaudīt un izanalizēt vai drīkst vai nedrīkst likt masku. Viņiem ir pateikts, ka visiem jābūt maskām!!!

 • -1
  Ventspilsreiss 27.05.2020, 11:25:03

  Tā kā nav minēts ne laiks, ne datums, ne pārvadātājs, kas apkalpojis reisu, kuru astmas slimnieks vēlējies izmantot, objektīvu atbildi uz komentāru nav iespējams sniegt.

 • -3
  Brīvība 27.05.2020, 17:51:35

  Nesaprotu ļaudis, kas nedabū gatavu to ko viņiem vajag.
  Iekāpt ar masku var arī cilvēks ar astmu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: