Pārbaudot Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību, tika konstatēts, ka no 29 Kurzemē izvietotajām trauksmes sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem, manuāli ieslēdzot, nostrādāja 27 trauksmes sirēnas.

Viena no sešām trauksmes sirēnām, kas izvietota Ventspilī, tehnisku iemeslu dēļ nevarēja manuāli iedarbināt.

Pārbaudē tika konstatēti būtiski traucējumi sirēnu automātiskās palaišanas iekārtā, tāpēc visas trauksmes sirēnas tika ieslēgtas manuāli. No 164 trauksmes sirēnām visā Latvijā astoņas nenostrādāja, savukārt 23 nebija iespējams palaist arī manuāli.

''Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un ik reizi šīs pārbaudes organizēt citādāk, lai, ja būtu kādas aizķeršanās vai traucējumi, tās tiktu pamanītas un novērstas, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez aizķeršanās. Šodienas trauksmes sirēnu pārbaude ir vērtējama kā pozitīva, jo uzrādīja vairākas problēmas, kas tuvākajā laikā ir jāatrisina, lai visas trauksmes sirēnas turpmāk nostrādātu.'' norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Ivars Nakurts.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos ārkārtējā situācijā vai kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Pelēkais akmens 27.11.2019, 17:54:28

  Neko nedzirdēju!

 • 0
  krusttevsflorencs2 27.11.2019, 20:05:32

  Bija kādreiz tādas ar roku griežamas sirēnas.
  Vai nebūtu lietderīgi pie tām atgriezties?Mazāka iespēja,ka kaut kas sabojāsies.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: