Naktī uz svētdienu, 27. oktobri, Latvijā notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka svētdien Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 27. oktobrī plkst. 4.

Savukārt pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2020. gada 29. martā.

Šobrīd pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi par pāreju uz vasaras laiku. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā - marta pēdējā svētdienā plkst. 3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst. 4 - vienu stundu atpakaļ.

Savukārt Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Kopš 1997. gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. 2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, diskusijas par priekšlikumu ES dalībvalstu vidū vēl turpinās.

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas ir gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.

Lasi vēl

Komentāri (7)

  • 0
    reku 22.10.2019, 13:18:25

    Joslas laiks Latvijai ir tā sauktais ziemas laiks.
    Kāpēc atkal valdība kaut ko lemj pret dabas likumiem?

  • 0
    A.n.i.t.a 22.10.2019, 14:58:44

    Tas tiek darīts speciāli, lai bendētu veselību un ,zinot kāda ir mūsu veselības aprūpe, cer uz lielāku pa skuju taku pavadīto, nebūs pensijas jāmaksā un gaiss tīrāks, kā teicis Staļins : meņše naroda, boļše kisloroda.

  • -6
    -_- 22.10.2019, 16:27:35

    Vai tiešām pati ticat tam,ko uzrakstījāt?
    Pensijas mazāk jāmaksā??? Tikpat labi būs mazāk no kā maksāt pensijas,jo patērētāji pazudīs.
    Tipiskā latviete,kas čīkst un pīkst,un pozitīvas domas nekad un nekur nav un nebūs!

  • 0
    A.n.i.t.a 22.10.2019, 18:22:30

    Ticu gan. Es nepīkstu, bet saprotu, ko nozīmē traucēt cilvēku miega režīmu, tas atsaucas uz veselību un rezultātā ir saīsināts mūžs, daudzi jo daudzi nenodzīvo līdz pensijai un, loģiski, nauda paliek valsts kabatā.

  • -4
    -_- 22.10.2019, 21:03:48

    Lūdzu kaut kādu atsauci par to cik ir saīsināts mūžs un cik daudzi nenodzīvo līdz pensijai. Vēlams no https://www.csb.gov.lv/lv/statistika
    un https://www.spkc.gov.lv/lv/

  • -4
    -_- 22.10.2019, 21:18:24

    Šādai pulksteņa grozīšanai ir ekonomisks pamats,tikai un vienīgi! Tas ir svarīgi nozarēs kā lauksaimniecībā (izņemot putnkopību un lopkopību,kur iespējams novērot mazu negatīvu lejupslīdi),būvniecībā,enerģētikā,komercdarbībā jeb uzņēmējdarbībā, u.c.

    Bet ne Jums pašai uzņēmums,ne lauksaimniecības ferma. (Mans minējums).

    Kā pret argumentu es varētu minēt to,ka diemžēl nevaru atrast nevienu pētījumu,kas norādītu to,cik liels uz papīra ir ekonomiskais ieguvums. Protams,jāsaprot,ka to ir gandrīz neiespējami izrēķināt.

  • 0
    Eclipse_Cross 23.10.2019, 11:02:18

    Paldies par atgādinājumu, jau bija piemirsies.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: