Līdz 6. oktobrim Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls Namejs 2019, kas norisināsies arī Ventspils pusē un Baltijas jūrā.

Militāro mācību ciklā Namejs 2019 vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības Sudraba bulta, Zemessardzes brigāžu mācības Zobens, Gaisa spēku mācības Gaisa dūre, Jūras spēku mācības Flotex, Mācību pavēlniecības mācības Wise Adder, Štāba bataljona mācības Zibens un Militārās policijas mācības Kodols.

«Mācību uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām; pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī veikt daļēju tautsaimniecības resursu mobilizāciju,» norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Bruņoto spēku komandieris uzsver, ka militāro mācību cikls norisināsies divās fāzēs: augustā un septembra pirmajā pusē tiks trenēta darbība hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra nogalē un oktobra sākumā tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Militāro mācību ciklā Namejs piedalīsies Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi.

Tā aktīvā fāze norisināsies ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, Vidzemē no Viļakas līdz Cēsīm, Latgalē no Kārsavas līdz Aizkrauklei, Kurzemē no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā. Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Latvijas gaisa telpa militāro kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: