Lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem akūtas saslimšanas gadījumā, sešās slimnīcās Latvijā - Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Ogrē, Liepājā un Ventspilī - darbu sākuši pediatru kabineti, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Šajos kabinetos vecāki ar bērniem var vērsties gadījumos, kad bērnam ir, piemēram, drudzis, caureja, vēdera sāpes vai cita akūta saslimšana, kā arī varēs saņemt pieredzējušu pediatru konsultācijas.

Saskaņā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem tikai 18-19% no visiem slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas apkalpotajiem bērniem tiek stacionēti, turpretim lielākajai daļai bērnu ir nepieciešama ambulatora palīdzība.

Tādējādi, kā skaidroja NVD, ar pediatru kabinetu izveidi plānots būtiski samazināt arī pacientu plūsmu slimnīcu uzņemšanas nodaļās, nodrošinot savlaicīgu un kvalitatīvu veselības aprūpi pacientiem, kuriem nepieciešama palīdzība dzīvībai bīstamās situācijās.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Nif nifs 11.06.2019, 10:24:05

    Apsveicams lēmums, vajadzīgs.

  • 0
    A.n.i.t.a 12.06.2019, 05:55:42

    Nāk prātā senie laiki, kad bija atsevišķa bērnu poliklīnika, kad nebija jāsēž ar maziem bērniem vienā rindā ar pieaugušiem un bija arī daudz vairāk pediatru.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: