Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūdas dēļ izsūtījis elektroniskus paziņojumus par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu arī iedzīvotājiem, kuriem nav pašnodarbinātā statusa, atzina VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Dienestā norādīja, ka tā ir viena darbinieka pieļauta cilvēciska kļūda un turpmāka paziņojumu izsūtīšana patlaban ir apturēta. "Diemžēl daudzi to jau ir paspējuši saņemt. Nodokļu kontroles pārvalde uzskata, ka tā nav normāla situācija, tādēļ tiks lemts par atbildīgā darbinieka sodīšanu, kā arī tiks meklēti risinājumi, lai nākotnē novērstu šādas kļūdas," skaidroja VID.

Dienesta mājaslapā teikts, ka "šonedēļ esam uzsākuši Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) apziņot saimnieciskās darbības veicējus, lai atgādinātu par pašnodarbinātā ziņojuma iesniegšanu. Diemžēl, sūtot ziņojumus EDS, ir notikusi kļūda, un šie ziņojumi nosūtīti arī tām fiziskajām un juridiskajām personām, uz kurām tas neattiecas.

VID atvainojas visiem, kuri nav saimnieciskās darbības veicēji, taču arī saņēmuši ziņu EDS. Satraukumam nav pamata, nekādai iedzīvotāju rīcībai nav jāseko."

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Kārlis_ 10.10.2018, 13:15:50

    nav pirmā reize!!!

  • 0
    Kurzemniece. 10.10.2018, 14:20:37

    Sodīt vajag,un tā,lai šādi gadījumi neatkārtojas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: