Satversmes tiesa (ST) pēc AS "Ventbunkers" pieteikuma ir ierosinājusi lietu par Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu normām, kas paredz vides aizsardzības prasības attiecībā uz kravas izgarojumu emisiju.

Uzņēmums norādījis, ka veic saimniecisko darbību ar naftas produktiem Ventspils brīvostas teritorijā, un tam izsniegta B kategorijas atļauja piesārņojošās darbības veikšanai.

Atbilstoši apstrīdētajām normām no šī gada 1. jūnija jābūt izpildītām tajās ietvertajām prasībām par kravas izgarojumu emisijas kontroles sistēmu uzstādīšanu. Pieteikuma iesniedzējs norāda, ka šo prasību izpilde ir saistīta ar ievērojama apmēra finanšu līdzekļu ieguldījumu. Tāpat saskaņā ar apstrīdētajām normām ostas uzraugs varot pieprasīt uzņēmumam samazināt kraušanas intensitāti, kas ikreiz tam radītu finansiālus zaudējumus.

Uzņēmums ST lūdzis izvērtēt normas, kas kopš 1. jūnija ierobežojot "pieteikuma iesniedzēja īpašuma tiesības".

Pieteikuma iesniedzējs uzskata, ka Ventspils pilsētas dome apstrīdētajās normās ietverto īpašuma tiesību ierobežojumu noteikusi bez likumdevēja pilnvarojuma un ka indivīdam ar to radītais kaitējums ir lielāks nekā labums, ko no šāda ierobežojuma gūst sabiedrība.

ST uzaicinājusi Ventspils pilsētas domi līdz 6.novembrim iesniegt tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2019. gada 6. februāris. Par lietas izskatīšanas procesa veidu un datumu tiesa lems pēc lietas sagatavošanas.

Pēc pašvaldības vārdiem, lai Ventspilī risinātu smaku problēmu, iepriekš veikti grozījumi ostas noteikumos, nosakot, ka termināļiem, kuri Ventspilī nodarbojas ar naftas produktu iekraušanu kuģos, līdz 2018. gada 31. maijam jāuzstāda iekārtas, kas savāc un utilizē tankkuģu iekraušanas laikā izdalījušos tvaikus.

Pilsētas vadība skaidroja, ka normu noteikusi, lai tvaiku savākšanas iekārtas samazinātu piesārņojošo vielu un arī smaku apjomu, kas rada diskomfortu iedzīvotājiem. Uzņēmumos "Ventall Termināls" un ""Ventspils nafta" termināls" ir šādas iekārtas. "Savukārt "Ventbunkers" ļoti ilgu laiku neko nedarīja. Nezinu, uz ko viņi cerēja. Tikai tagad, kā informēja būvinspekcijā, ir sākuši būvdarbus," situāciju maija beigās komentēja Lembergs. Vēl jūnija beigās Lembergs uzsvēra, ka "Ventbunkers" minētās prasības nav izpildījis.

Lai panāktu noteikumu izpildi, Lembergs gaidīja rīcību no Valsts vides dienesta (VVD), taču tas uzsvēra, ka "Ventbunkers" kravas izgarojumu emisiju savākšanas un attīrīšanas iekārta testa režīmā nodrošina tiesību normām atbilstošu gaisa kvalitāti. Ventspils pilsētas dome šādos apstākļos nosūtīja vēstuli vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK), vēršot viņa uzmanību uz "VVD bezdarbību smaku kontrolē" un norādot, ka Ventspils ostā strādājošais uzņēmums "Ventbunkers" turpina pārkraut naftas produktus bez nepieciešamajām tvaiku savākšanas iekārtām.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -3
  Pipars 07.09.2018, 09:37:26

  Varbut vajadzetu šo kantori ari iesudzet Satversmes tiesā par iedzivotāju tiesībām elpot tīru gaisu neievērošanu???

 • -4
  Pipars 07.09.2018, 12:06:03

  Satversme
  115. Valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu.

 • -4
  keda 07.09.2018, 09:52:05

  Lai tik tiesājas, bet pie reizes arī būvē... Cerams, to nav pārtraukuši

 • -3
  Skeptiķis no malas 07.09.2018, 10:12:20

  Nu ļoti negribas Ventbunkeram ieguldīt līdzekļus dabas aizsardzībā.Par ventspilniekiem tam arī nospļauties.

 • 0
  Ivars Jansons 07.09.2018, 10:14:13

  Ventbunkers pareizi, un godīgi runā par kravu emisiju kontroli. Emisijas rada nopietnu ietekmi uz iedzīvotāju veselību un dzīvību.
  Bet, Zīlniece, Vītoliņš un Lembergs uzdrošinās runāt ( muļķot iedzīvotājus ) tikai par SMIRDOŅAS ierobežošanu, jo paši ir ielikuši Normatīvajos aktos likumdošanā terminu SMAKAS, kas nozīmē, ka tālāk runāsim tikai par diskomfortu, bet ne par iedzīvotāju apzinātu indēšanu!!! Neaizmirsīsim, ka SMAKA ir subjektīvs jēdziens. SMAKA ir visur tur, kur ir sūdi!!! P. S. Sorry, mēsli...

 • -6
  Pipars 07.09.2018, 12:11:58

  Vai tad tu atbalsti Ventbunkera ricibu,radot savu pārkrauto produktu emisiju un smakošanu?

 • -1
  Kuzmičš 07.09.2018, 13:25:57

  Pipar! Diezgan naivi ir domāt, ka smakas nāk vienīgi no ventbunkera!

 • -2
  Andrejs Pornieks 07.09.2018, 15:20:57

  Lielā daļa.
  No tā viedokļa ka smakas ielās attiecas uz iekšdedzes izmešiem.
  Naftu ir jābeidz izmantot kā tādu, tik vienkāršs būs secinājums.

 • -2
  ^^—^^ 10.09.2018, 10:31:00

  :D Jansona k-gam izdevās.... Paldies. Šis komentārs ļoti labi parāda, kurš kuram, ko maksā par skaļāku bļaušanu. Šausmas! Labi, ka neesat mans radinieks. Man būtu kauns.

 • -1
  Ivars Jansons 08.09.2018, 12:23:41

  Kur, un, kad būs tikšanās ar jauno Ventspils VVD direktoru, kurš nomainīja ilgstoši korumpētā kantora vadītāju??? Kur tāds ilgstošs klusums VB par tik svarīgiem jautājumiem??? Vai tad Domes Vides uzraudzības nodaļas vadītāja nav maldinājusi Aivaru un Vītoliņu visus šos gadus???

 • -2
  domāju 10.09.2018, 09:17:12

  Konkrēti, kas kuru uzpircis?!

 • -6
  ordo 08.09.2018, 18:40:53

  Lai dome irsina Ventbunkeru ar visu tā šveicaru un tā irsālīžu letiņu kompāniju!
  Citādi dažam jau ir uzmācīga ideja - visi labiņi, galvenais ka tik Aiviņam slikti.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: