Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) darba devējiem izsludinājusi pieteikšanos subsidēto darba vietu izveidei, kas ļaus viņiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus, pavēstīja aģentūras pārstāvji.

Izveidojot šādu darba vietu, uzņēmumi saņem dotāciju nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju atalgojumam, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Ja darba vieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs saņem arī vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai bezdarbniekam ar invaliditāti.

Kā skaidroja NVA pārstāvji, projekta "Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem" laikā tiek nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus, to vidū arī bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem un bezdarbnieki ar apgādājamiem vai invaliditāti, kā arī bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

Šādas darba vietas tiek veidotas arī projekta "Jauniešu garantijas" laikā un tās tiek piedāvātas jauniešiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuri bez darba ir vismaz sešus mēnešus, kuri nav ieguvuši vispārējo vidējo izglītību vai profesionālo kvalifikāciju vai kuri ir beiguši pilna laika izglītības programmas apguvi ne vēlāk kā pirms diviem gadiem, bet vēl nav ieguvuši pirmo pastāvīgo algoto darbu, kā arī jauniešiem ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

NVA filiāles darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei pieņems līdz 15. februārim.

Pērn 788 darba devēji bija izveidojuši kopumā 1117 subsidētās darba vietas. Bezdarbnieki tika nodarbināti tādās profesijās kā, piemēram, traktortehnikas vadītājs, veikala pārdevējs, pārdevējs konsultants, asistents personām ar invaliditāti, lietvedis, palīgstrādnieks un citās.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: