Rūpēs par satiksmes drošību Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka, sākot ar 1. decembri, visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Ja tiek konstatēts, ka transportlīdzeklis nav aprīkots ar sezonai atbilstošām riepām, autovadītājam var tikt uzlikts sods 30 eiro apmērā.

Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir četri milimetri. Tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam. Ieteicams neiegādāties un neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem-sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari - pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi - gads, kad riepa ražota.

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš skaidroja, ka tehniskajās apskatēs katru ziemu vidēji 7% vieglo automobiļu konstatēts neatbilstošs ziemas riepu protektors.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsvēra, ka ziemā braukšana bez laika apstākļiem atbilstošām riepām var būt ļoti bīstama un riskanta.

Kā liecina Valsts policijas apkopotā statistika, ar katru gadu pārkāpēju skaits samazinās, tomēr ne visi autovadītāji ir apzinīgi, lai rūpētos par drošu braukšanu ziemā. No 2015. gada 1. decembra līdz 2016. gada 1. martam tika sastādīti 96 administratīvo pakāpumu protokoli, savukārt pagājušajā ziemā, proti, no 2016. gada 1. decembra līdz šī gada 1. martam fiksēti 48 šoferīši, kuri nebija izvēlējušies laika apstākļiem atbilstošas riepas - transportlīdzeklis nebija aprīkots ar ziemas riepām.

Pagājušā gada ziemā 7% no tehniskajā apskatē pārbaudīto auto jeb vairāk nekā 10 000 vieglo transportlīdzekļu tika konstatēts neatbilstošs ziemas riepu protektora dziļums - mazāks par četriem milimetriem. Vidējais pārbaudīto vieglo auto riepu vecums bija 2010. gads.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Barons 30.11.2017, 17:31:31

    Es ir braukt viss caur gad ar vien Riep komplekt,un nevar sūdzeties,ka man Volg Gaz21 būt bijs slīdet pa Ziem laik.Vislabakas Rieps pasūt no Voroņež,kas iekš Kriev zem,izmēr 6,70x15,le zinat.
    Un sodit man nevar,jo to Riep ir būt Orģināl.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: