Ventspils mērs Aivars Lembergs vakar bija devies uz galvaspilsētu, tāpēc nav varējis tikties ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi, kura apmeklēja Ventspili.

"Ir visādas spekulācijas saistībā ar ASV vēstnieces vizīti Ventspilī. Vienkārši trešdienās es tradicionāli braucu uz Rīgu, un šī nebija izņēmums. Man bija saplānotas lietas, kuras es nevarēju nekādā veidā atlikt, un nebija jēgas tās atlikt, jo ASV vēstnieces vizīte ir protokola vizīte. Viņai ir pienākums atrādīties gana regulāri ārpus Rīgas, ko viņa arī dara, jo viņai par to algu maksā. Bet man būt par karoga kātu - es domāju, ka ir citas valsts amatpersonas, kas pilda šīs funkcijas mūsu valstī," sacīja Lembergs, ziņo LETA.

Jau infromējām, ka ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere vakar devās darba vizītē uz Ventspili, kuras laikā vēstniece piedalījās ar amerikāņu karavīru palīdzību atjaunotā ugunsdzēsēju torņa atklāšanas ceremonijā Ventspils Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Vēstniece apmeklēja arī Ventspils novada Vārves pagastu, kur ASV un Latvijas karavīri veica sagatavošanās darbus jūnijā plānotajām militārajām mācībām "BALTOPS 2010".

Viesojoties Ventspilī, ASV vēstniece tikās ar Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Vītoliņu un Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvjiem. Pēcpusdienā viņa apmeklēja Pārventas bibliotēku un dāvināja amerikāņu grāmatu kolekciju "Library of America" Ventspils bibliotēkai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: