Restorāna Tex-Mex vadītājas Kētes Smiltnieces un viņas draudzenes Lāsmas Vensbergas mīluļi ir Bernes ganu suņu šķirnes meitenes, mājas vārdos Stella un Dille.

Abas suņu dāmas ir māsas un vasaras beigās, 29. augustā, kļūs divus gadus vecas. Svešai acij bernietes ir līdzīgas kā divas ūdens lāses, taču Kētei un Lāsmai atpazīt katrai savu suni grūtības nesagādā.

Bernes ganu suņi citu starpā izceļas ar viegli viļņotu kažoku melni brūnā krāsā un baltu svītru uz pieres, purna un krūtīm, kas ir raksturīga šīs šķirnes suņu iezīme. Labsirdīgais izskats nav maldinošs – bernieši tiešām ir draudzīgi gan pret pieaugušajiem, gan pret bērniem.

Dille un Stella nav vienīgie suņi ģimenē – Dilli mājās sagaidījuši divi taksīši, šobrīd gan palicis tikai viens no tiem, bet Stellai mājas draugs ir amerikāņu buldogs.

Abas meitenes ir vienisprātis, ka mājās varētu būt kaut desmit suņu, par daudz nebūtu. Abas dzīvo privātmājās, un viņas uzskata, ka tik lielus un kustīgus suņus, kādi ir Dille un Stella, dzīvoklī turēt nevarētu.

Lāsma kopā ar Dilli katru dienu aptuveni vienu stundu skrien krosu. Arī Kēte ar suni dodas regulārās pastaigās. Tomēr, kā katrs suns, arī bernietes mājās pastrādājušas vienu otru nerātnību. Stella izravējusi visu piemājas dārzu, nograuzti arī augošie košumkrūmi – ceriņi, skujenīši – viss, kas bijis sastādīts.

Savukārt Dilles dēļ Lāsmas mājās nekas netiek stādīts. Sagrauzts arī viens otrs kurpju pāris, taču visus zaudējumus atsver no dzīvniekiem saņemtā mīlestība. Kēte un Lāsma ar saviem mīluļiem suņu izstādēs nepiedalās. Meitenēm šķiet, ka izstādes ir vienīgi liels bizness, kas vērsts uz saimnieku izrādīšanos, bet suņiem tas nekādu prieku nesagādā. Šķirņu tīrībai varētu līdzi sekot dzīvnieku audzētāju biedrības vai klubi.

Paraksts zem foto. Kēte (no kreisās) un Lāsma, lai arī līdzīgas, nav māsas, taču abu mīlules Stella un Dille ir. Gluži kā divas Lotiņas no Ēriha Kestnera bērnu romāna. Foto: Juris Ģigulis.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: