Latvijas slimnīcas, tai skaitā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, saņēmušas Nacionālā veselības dienesta vēstuli ar brīdinājumu, ka līdz 1. jūlijam beigsies valsts finansējums pacientiem prognozējamās invaliditātes novēršanai.

Tas nozīmē, ka personām darbspējīgā vecumā, kas saņem veselības aprūpes pakalpojumus, lai novērstu invaliditātes iestāšanos, šie pakalpojumi pēc 1. jūlija no valsts puses vairs netiks apmaksāti.

 

Valsts šiem pacientiem apmaksāja medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus pēc dažādām saslimšanām, tai skaitā pēc insulta un kardioķirurģiskajām operācijām, sedza ķirurģiskos vai rehabilitācijas pakalpojumus personām ar traumām, izgulējumiem, apdegumiem, apsaldējumiem un atsevišķām patoloģijām, nodrošināja invazīvās kardioloģijas pakalpojumus pacientiem pēc infarkta un ķirurģiskos pakalpojumus personām, kurām draud aklums. Šogad šo pakalpojumu apmaksai tika piešķirts finansējums 394 tūkstošu eiro apjomā, kas šobrīd jau ir praktiski apgūts. Tagad šie cilvēki tiks pakļauti invaliditātes riskam, proti, viņi nevarēs atgūt darbspēju, kas valstij prasīs lielākas sociālās izmaksas.

 

Šobrīd politiķu vidū tiek aktīvi diskutēts par nodokļu iekasēšanas uzlabošanu, taču tai pašā laikā veicināts pretējs process – nodokļu maksātāji tiek iedzīti invaliditātē un pārvērsti par nodokļu naudas tērētājiem. Latvijas Slimnīcu biedrība uzskata, ka valdībai būtu steidzami jāpieņem lēmums, vai darbspējīgi cilvēki mums Latvijā ir vajadzīgi, un, ja ir, tad jāmeklē papildu finansējums veselības aprūpei, lai cilvēki pēc saslimšanām un traumām varētu atsākt strādāt, uzturot sevi un savas ģimenes un maksājot nodokļus valsts budžetā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: