Peldbaseina akvaparka un sporta zāļu apmeklētāji ir pārliecinājušies par gaisa slikto kvalitāti. Pie vainas ir ventilācijas sistēma, kas šobrīd tiek rekonstruēta.

Olimpiskā centra Ventspils vadītājs Uldis Boitmanis skaidro, ka par iemeslu sliktajam gaisam ir nepilnības iebūvētajā ventilāciju sistēmā. Uzsākot darbu pēc rekonstrukcijas gan apmeklētāji, gan darbinieki sapratuši, ka tās nestrādā kā vajadzētu. Sporta aktivitātes un atpūta nav tik patīkama, kā iecerēts. Ļoti slikts gaiss ir peldbaseina aerobikas zālē.

Būvuzņēmējs, SIA Pilsbūve, sākotnēji noliedza, ka problēma būtu nekvalitatīvi

iebūvētajā ventilācijas sistēmā. Rezultātā tika veikta neatkarīga ekspertīze, kuras laikā konstatēja, ka ventilācijas sistēma ir ierīkota neatbilstoši projektam.

Jauda ventilāciju motoriem, kurus uzstādīja Pilsbūves piesaistīts apakšuzņēmējs, bijusi mazāka, nekā paredzēts līgumā un projektā. Komunālās pārvaldes direktors, A. Kausenieks atklāja, ka pēc ekspertīzes slēdziena saņemšanas panākta vienošanās ar būvnieku par ventilācijas nomaiņu.

Turklāt OC Ventspils šoreiz iesaistījies jauna apakšuzņēmēja piesaistē, lai pieļautās kļūdas neatkārtotos vēl reizi. Pilsbūve rekonstrukciju šobrīd veic par saviem līdzekļiem.

Ventspils peldbaseina pārvaldnieks Aldis Plendišķis stāsta, ka šobrīd notiek darbi, neatslēdzot ventilācijas sistēmu. Tiek regulētas un mērītas plūsmas, lai no pašreizējās jaudas iegūtu maksimālo efektu. Aerobikas zālē izvietoti kondicionieri. Tur situācija bijusi kritiska, tādēļ nolemts iegādāties gaisa kondicionēšanas sistēmu. Vasarā, kad peldbaseins tiks slēgts, ventilācija tiks atslēgta un notiks motoru maiņa. Aerobikas un trenažieru zāle turpinās strādāt. Lielais un mazais peldbaseins tiks slēgts pēc vasaras saulgriežiem, akvaparks – 1. jūlijā.

Tiek plānots, ka rekonstrukcijas darbi ilgs līdz 1.septembrim, kad Ventspils peldbaseins atsāks darbu un  elpot tajā kļūs vieglāk.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: