Olimpiskā centra Ventspils čempionāts basketbolā noslēdzies, un spraigā fināla cīņā labākie izrādījās Ekspreša basketbolisti.

 Vispirms pusfināla spēlēs abas regulārās sezonas labākās komandas Rodeo un Baltijas Ekspresis pieveica attiecīgi Spars 3 un Ventbunkers basketbolistus. Motokrosisti ar 95:76 uzvarēja Spars 3 spēlētājus, bet Ekspresis ar 81:62 – Ventbunkeru.

Spēlē par 3. vietu ar 81:76 pārāki izrādījās Spars 3 basketbolisti, kuriem bija jāiztiek bez viena no saviem līderiem Kristapa Kanberga. Sporta skolas komanda veiksmīgi aizvadīja spēles sākumu, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 33:22, kas vēlāk izrādījās izšķirošais pārsvars. Pārējā spēlē nedaudz labāki bija Ventbunkers basketbolisti, bet ar to nepietika, lai uzvarētu mačā par bronzu. Spars 3 labākie punktu guvēji bija Mārtiņš Auns (25) un Edgars Buiķis (17), bet Ventbunkers rindās – Kaspars Krūms (23) un Uģis Lasmanis (16).

Finālā pagājušā gada čempioni Rodeo basketbolisti tikās ar Baltijas Ekspreša spēlētājiem. Spēle ritēja punkts punktā, pēc puslaika +2 Rodeo, bet pirms pēdējās ceturtdaļas vadībā ar +1 jau Ekspresis. Lieliski aizvadot spēles pēdējās minūtes, uzvaru ar 72:64 izcīnīja Baltijas Ekspresis, sagādājot pirmo zaudējumu Rodeo basketbolistiem pašā svarīgākajā spēlē šosezon. Uzvarētāju rindās rezultatīvākie spēlētāji – Klāvs Šilbergs (12), Edgars Rodiņš un Edgars Silarājs (11), Rodeo komandā  – Mārtiņš Vīnbergs (20), Dāvis Delvers (15) un Andris Otto (13).

Pēc fināla spēles Olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis svinīgi sveica sacensību laureātus un pasniedza arī individuālās balvas: rezultatīvākajam spēlētājam Andim Zariņam (vidēji 32,3 punkti) no BK 86-88, labākajam uzbrucējam Dāvim Delveram no Rodeo, labākajam aizsargam Edgaram Silarājam no Baltijas Ekspreša un labākajam centra spēlētājam Andrejam Jansonam no Tārgales.

 

 

Rodeo spēlētājs Andris Otto:


– Abas komandas spēkos bija līdzīgas. Baltijas Ekspreša komandai šodien nedaudz vairāk veicās, tāpēc arī uzvarēja. Paši arī varējām pieļaut mazāk kļūdu. Otrā vieta nav slikta, bet noteikti mūsu mērķis bija uzvarēt šajā čempionātā. Gribējās nosargāt čempiona titulu, bet, kā saka, grūtāk to ir saglabāt nekā izcīnīt. Vēlētos izcelt arī skatītājus, kuru atbalstu varēja dzirdēt laukumā, kas nozīmē, ka arī pilsētas līmenī basketbols ir interesants. Par nākošo gadu vēl nezinām – būs komanda vai ne. Cerējām, ka spēsim uzvarēt un varēsim likt čempionātam mieru, bet tagad redzēs, kā būs. Pēc vasaras domāsim, jo noteikti cits nebūs mierā ar 2. vietu un gribēs pabeigt kā uzvarētājs.

 

 

Baltijas Ekspresis menedžeris Māris Bertāns:

Finālspēle bija fināla cienīga, jo abas komandas vēlējās uzvarēt. Sagādājām Rodeo komandai pirmo zaudējumu čempionātā – un tieši finālspēlē. Šogad čempionāta līmenis ir krietni audzis, jo kādas astoņas komandas ir spēkos vairāk vai mazāk līdzvērtīgas. Sākumā galvenā spēle mums bija pusfināls, jo, uzvarot tajā, medaļas jau ir garantētas. Protams, ja tikām finālā, tad darījām visu un centāmies uzvarēt, kas mums arī izdevās. Cepuri nost čaļu priekšā, kas cīnījās līdz galam un nepadevās ne uz brīdi. Mūsu pluss bija tas, ka spēlējām ar deviņiem spēlētājiem, bet viņi izmantoja tikai kādus sešus. Loģiski, ka beigās viņi bija noguruši, jo tas arī bija mūsu mērķis – censties ar ātru spēli maksimāli nokausēt. Uzvaras panākumā ir komandas gars, jo visi spēlētāji ir vienlīdzīgi, nav izteikta līdera, bet kādreiz viens, tad otrs nospēlē rezultatīvāk. Priecē, ka organizatori uz fināliem bija pieaicinājuši neitrālus tiesnešus, lai viss risinātos pilnīgi godīgi. Nākamajā rītā pēc finālspēles, mums bija jāspēlē Ozolniekos Latvijas Tautas sporta asociācijas kausa finālos, kur noslēgumā spējām izcīnīt arī 1. vietu. Bet galvenais starts mūs gaida jūlijā, kad piedalīsimies 2. pasaules čempionātā sporta spēlēs strādājošajiem, kur ar Baltijas Ekspreša komandu pārstāvēsim Latvijas vienību. Pirmajā čempionātā tie bija Latvenergo spēlētāji. Runājot par nākamo gadu, domāju, ka noteikti centīsimies atkārtot šī gada panākumu un spēlētāju kodolu. Sezonas sākumā domājām vienkārši uzspēlēt, bet sezonas gaitā pievienojās pāris basketbolistu, kas ievērojami pastiprināja komandu, kā rezultātā izcīnījām 1. vietu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: