Pedagogu atalgojuma maiņa izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (V) ieskatā nav svarīgākais darbs.

Kā šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda ministrs, viņaprāt, svarīgāk par atalgojuma reformu ir strādāt pie izglītības kvalitātes kāpināšanas.

"Atalgojuma maiņa, protams, ir pirmais darbs, kuram būs novērtējums, vai rezultāts ir sasniegts, bet pirmā prioritāte ir izglītības kvalitāte," sacīja Šadurskis.

Viņš norādīja, ka ir svarīgi, kas māca, kā māca un ko māca.

Tomēr būtiska ir arī izglītības infrastruktūra un pedagogs. Šadurskis uzsvēra, ka valstīs, kur pedagoga alga pārsniedz publiskā sektora vidējo algu, iespējama attīstība, tomēr tur, kur izglītības darbinieku alga nepārsniedz publiskā sektora vidējo atalgojumu, nākas strādāt pie kvalitātes noturēšanas, nevis pie kāpināšanas.

Algu reformu plānots pabeigt apmēram trīs gados, rezultātā sasniedzot apmēram 1000 eiro par likmi. Šadurskis pagaidām atturas nosaukt algu, kādu varētu saņemt pedagogi jau nākamajā mācību gadā. Tomēr, kā uzsvēra ministrs, Izglītības un zinātnes ministrijā likmes apmērs jau ir skaidrs, kā arī notiek pārbaude "visdažādākajos veidos".

"Nosaukt skaitli pagaidām ir riskanti," skaidroja Šadurskis.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Alma Ilga Eglīte 08.04.2016, 07:56:58

    Kvalitāti vajag prasīt arī no skolniekiem un viņu vecākiem! Valsts tērē milzu līdzekļus izglītībai, bet atbildību prasa tikai no skolotājiem. Izglītības ministri kvalitātes uzlabošanu līdz šim ir sapratuši tikai ar skolotāju izglītošanas programmām, kurus vada ministrijas darbinieki vai pietuvinātas personas un skolotājam par to vēl jāmaksā..., bet viņi piepelnās...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: