Pagājušajā nedēļā Ventspils Izglītības pārvalde rīkoja ekskursiju ukraiņu bēgļu ģimenēm, tajā piedalījās 45 ģimenes – pārsvarā vecāki ar bērniem. Viņus iepazīstinājām ar Ventspils Jaunrades nama, sporta skolas ''Spars'' un pilsētas sporta bāžu iespējām.

Jaunrades nama direktores Vitas Hermansones vadībā tika izrādītas gan telpas, gan tur notiekošie pulciņi. Viesi noskatījās arī filmu Planetārijā. Īpašu interesi raisīja baleta nodarbības, mūsdienu deju studija, klavierspēles nodarbības. Sporta skolas ''Spars'' direktore Solvita Pleinica pastāstīja par sporta veidiem, kuros trenējas Ventspils bērni, kā arī parādīja Olimpiskā centra zāles, stadionu.

Ukraiņu bērnus un jauniešus plānots iesaistīt gan formālajā, gan neformālajā izglītībā. Pirmsskolas vecuma bērni jau sākuši apmeklēt nodarbības bērnudārza ''Eglīte'' telpās, kur iekārtota atsevišķa grupiņa un nodrošināts pedagogs ar ukraiņu valodas zināšanām. Savukārt skolēniem no 14. marta uzsāksies mācības – 2. pamatskolas, 6. vidusskolas un 3. pamatskolas telpās. Starp atbraukušajiem ir arī vairāki pedagogi un citi pieaugušie ar augstāko izglītību, kurus iesaistīs mācību procesa nodrošināšanā.

Saturīga brīvā laika pavadīšanai un papildu zināšanu un prasmju ieguvei ukraiņu bērniem un jauniešiem būs iespēja piedalīties arī Jaunrades nama un sporta skolas ''Spars'' nodarbībās. Šajā nedēļā tika iepazīta Ventspils Mūzikas vidusskola un vairāki bērni jau iesaistījušies korī. Iepazīšanās bijusi ar Ventspils bibliotēku, savukārt sarunas uzsāktas par Ventspils Augstskolas un Ventspils tehnikuma vides izmantošanu. Pakāpeniski tiek apzinātas arī citas Ventspils iespējas.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Pornieks 15.03.2022, 08:54:25

    Pedagoģija pilsētā uzplaukst, paldies. Skolotājiem un agstskolu pasniedzējiem noteikti būs darbs - organizējot skolu jaunatnes konkursu "ko tu proti".

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: