Valsts policija izmeklēšanā noteikusi, ka Valdgales pagastā kūdras un meža ugunsgrēka izcelšanās vieta radusies kūdras ražošanas uzņēmuma "Pindstrup Latvia" teritorijā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis apliecināja, ka Valsts policija, sākot kriminālprocesu, ir noteikusi, ka ugunsgrēka izcelšanās vieta ir uzņēmuma teritorijā. Patlaban policija strādā, lai izvērtētu katra uzņēmuma darbinieka atbildību, tāpēc rūpīgi jāpārbauda, vai notikušais ir atsevišķi darba drošības pārkāpumi vai neuzmanība.

Sāktajā izmeklēšanā gan patlaban secināts, ka, visticamāk, nav notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Uz norādi par straujo uguns izplatību 100 hektāru platībā vienas stundas laikā Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektors Andis Krēsliņš atbildēja, ka deviņu kilometru attālumā esošais VMD ugunsnovērošanas torņa dežurants 17. jūlijā plkst.17.13 pirmo reizi šajā teritorijā pamanīja pirmos dūmus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) iepriekš presei izplatītā informācija liecina, ka VUGD izsaukums saņemts plkst.17.33.

"Viennozīmīgi skaidrs, ka stundas laikā šie 100 hektāri tika pārņemti ar uguni. Tas ir kūdras lauks, kuram vienā pusē ir kūdras putekļi, kas pārvietojas vējā milzīgā ātrumā," norādīja Krēsliņš.

VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš skaidroja, ka, ierodoties notikuma vietā, apakšvienība konstatējusi spēcīgu sadūmojumu un stipru vēju. Lai noskaidrotu ugunsgrēka apstākļus, veikta izlūkošana, lai pārliecinātos par degšanas virzieniem, taču sadūmojums un stiprais vējš apgrūtināja šo pasākumu veikšanu.

Tobrīd arī atbilstoši kārtībai piesaistīti papildus resursi ugunsgrēka likvidēšanai.

Valdgales kūdras purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu, tāpēc Baltkrievijas dienestu helikopters atgriezies Baltkrievijā.

Dzēšanas darbus turpinās Latvijas un Lietuvas bruņoto spēku helikopteri.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    aga 01.08.2018, 12:36:22

    Ugunsgrēks jau gabalā, un spriežot pēc atbildīgo dienestu ''operatīvās'' izmeklēšanas rodas aizdomas, ka ir atrasts козёл отпущения. Kāpēc tad ātrāk netika atrasts vainīgais? Nu pēkšņi uzņēmums vainīgs.

  • 0
    snaiperis999 01.08.2018, 13:08:08

    Nez vai darba grupa ir izveidota,kurai vajadzētu atalgojumu par paveikto?Vispār jau vajadzētu arī Saeimas izmeklēšanas komisiju izveidot,kur viens otrs ar ,,gudru ģīmi,, varētu jautājumus uzdot

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: