Teātra izrāžu iestudējumi un leģendāra opera, Latīņamerikas temperaments un džezs, akadēmiskās mūzika simfoniskā orķestra izpildījumā un kora mūzika – tas viss novembrī būs izbaudāms SIA “Kurzemes filharmonija” organizētajos pasākumos teātra namā “Jūras vārti” un koncertzālē “Latvija”.

1. novembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” uzstāsies kubiešu čelliste un dziedātāja Ana Karla Maza, apvienojot džezu, klasisko mūziku un Latīņamerikas skanējumu krāsas. Ana Karla Maza vien oktobrī izdotā albuma “Caribe” tūrē koncertē daudzās Eiropas koncertzālēs un klubos, bet koncerts Ventspilī būs mākslinieces pirmā uzstāšanās Latvijā pēc ilgāka pārtraukuma.

9. novembrī plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” uz režisora Vara Braslas un dramaturga Alvja Lapiņa iestudējumu “Es neesmu klaviernieks” aicina Valmieras Drāmas teātris. Tas ir stāsts par simfoniskā skaņdarba “Melanholiskais valsis” radītāja Emīla Dārziņa un diriģenta, dziedāšanas skolotāja Pāvula Jurjāna konfliktu. Abi bija labi kolēģi un domubiedri, sapņoja par latviešu operas dibināšanu, bet negaidīti kļuva par nesamierināmiem pretiniekiem. Kas bija šī konflikta pamatā?

Jau nākamajā dienā – 10. novembrī plkst. 19.00 – koncertzālē “Latvija” tiks vērienīgi svinēta Ventspilī dzimušā komponista Imanta Ramiņa 80. dzimšanas diena. Koncertā gaviļnieka skaņdarbus izpildīs Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Īpašs notikums būs Imanta Ramiņa koncerta vijolei un orķestrim pirmatskaņojums Latvijā.

Teātra cienītāji “Jūras vārtos” tiks gaidīti 12. novembrī plkst. 16.00, kad ar izrādi “Suņa māja” viesosies Latvijas Nacionālais teātris. Tas ir stāsts par trīs brāļiem, kas pazaudējuši saikni cits ar citu. Tas, kas viņus joprojām vieno, ir tēva mājas, vecais suns Kubiks un viņa – vienīgā, kas var viņus samierināt. Vai arī sanaidot uz visiem laikiem, izvelkot “no skapja” visus pagātnes noslēpumus…

18. novembrī plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienai veltīts svētku koncerts, kurā uzstāsies Ventspils kamerorķestris, jauktie kori ”Ventspils” un ”Līvzeme”, Ventspils bigbends, vokālais kvartets ”Neaizmirstulītes”, Gunta Gelgote (soprāns), Zane Volberga (klavieres), Aigars Reinis (ērģeles). Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aigars Meri, vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva. Koncerta ievadā klausītājus svētkos sveiks Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš. Bezmaksas ieejas kartes varēs saņemt no 7. novembra plkst. 12.00 koncertzāles kasē.

24. novembrī plkst. 19.00 koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē notiks ceturtais cikla “Džems ar Ventspils bigbendu” koncerts “Cik labi!”, kurā būs iespēja dzirdēt mūziķa Andra Buiķa orģinālkompozīcijas. Koncertā līdzās autoram un Ventspils bigbendam (mākslinieciskais vadītājs – Renārs Lācis) uzstāsies enerģiskā un mainīgā dziedātāja Aija Vītoliņa.

Latvijas Nacionālā opera un balets aicina uz leģendārās operas “Nabuko” iestudējumu 25. novembrī plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti”. Tieši opera “Nabuko” savulaik aizsāka komponista Džuzepi Verdi slavas ēru, kopumā tā piedzīvojusi neskaitāmus iestudējumus, tagad iespējams to skatīt Gunta Gailīša režijā.

29. novembrī plkst. 19 ar izrādi “Retrīts” Ventspilī viesosies Dailes teātris (visas biļetes pārdotas). Pieci draugi un iepriekšējā naktī iepazīta skaistumkopšanas speciāliste satiekas pamestā muižas ēkā, lai kopīgi svinētu Jaungadu. Draugi sen nav tikušies un tagad cenšas izskatīties veiksmīgi, kaut dzīve katram metusi savus izaicinājumus.

2. novembrī plkst. 16.00 teātra nama “Jūras vārti” izstāžu telpās tiks atklātas divas izstādes - Laimdotas Junkaras gleznu izstāde “Gaisa pils” un Ventspils Mākslas skolas absolventu izstāde “Ideju spēks”, kuras būs atvērtas apmeklētājiem līdz 6. decembrim.

Biļetes uz pasākumiem iespējams iegādāties teātra nama “Jūras vārti”, un koncertzāles “Latvija” kasēs, kā arī citās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Ar pilnu pasākumu plānu var iepazīties mājas lapās jurasvarti.lv un koncertzalelatvija.lv.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: