11. oktobrī plkst. 19 koncertzālē ''Latvija'' izskanēs 2001. gadā tapušais Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls ''Gaismas atgriešanās'', kurā galvenā tēma vēl aizvien ir aktuāla. Koncertā piedalīsies Ance Krauze, Andris Ērglis, Gundars Grasbergs, kā arī Uldis Marhilevičs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā.

Komponists Uldis Marhilevičs atceras, ka programmas “Gaismas atgriešanās”  tapšanu ierosināja diriģents Romāns Vanags, lūdzot radīt kādu dziesmu viņa vadītajam kolektīvam. “Metāmies kopā ar dziesmu tekstu autoru Guntaru Raču, kurš atrada ļoti labu tēmu, kura ir mūžīga – gaisma pret tumsu, gaismas cīņa ar tumsu. Kopš cikla tapšanas ir pagājis divdesmit viens gads, šodien mēs atkal dziedam šo ciklu,” stāsta Marhilevičs.

Par īpašu šo dziesmu ciklu uzskata arī vārdu autors Guntars Račs: “Mums ar Marhilu ir daudz kopdarbu, taču cikls “Gaismas atgriešanās” ir īpašs darbs, no kura katra dziesma arī atsevišķi izrādījusies dzīvotspējīga. Ļoti lepojos ar to, ka dziesmu cikls ir izturējis laika pārbaudi un piedzīvos jaunas izrādes. Pati tēma par gaismas atgriešanos arī Ukrainas kara kontekstā ir īpaši aktuāla. Gaisma vienmēr atgriežas, lai cik tumša nešķistu ikdiena.”

Dziesmu cikla “Gaismas atgriešanās” pirmatskaņojums notika 2003. gadā. Divus gadus vēlāk dziesmu cikls pilnībā tika atskaņota Mežaparka lielajā estrādē, Skolēnu dziesmu un deju svētkos.

Dziedātāja Ance Krauze uz skatuves kāps arī šoreiz – 20 gadus pēc pirmatskaņojuma –,  bet kopā ar viņu arī dziedātājs Andris Ērglis (Tumsa) un aktieris Gundars Grasbergs (Teicējs). Koncertā muzicēs cikla komponists Uldis Marhilevičs un koris, kam šis darbs sākotnēji tika paredzēts - Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. “Mūsu kora sadarbība ar komponistu Uldi Marhileviču ir sena, dziļa un plaša, un tāpēc ļoti priecājos par to, ka šajā rudenī, laikā, kad ārā kļūst tumšs, Latvijā  skanēs viņa koncertprogramma “Gaismas atgriešanās”, tātad savā ziņā mēs būsim tādi gaismas nesēji,” spriež Romāns Vanags.

Koncertu organizē SIA “Art Management Group”. Biļetes tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: