2. jūnijā plkst. 16 teātra nama “Jūras vārti” tiks atklāta Ventspils fotokluba “Kaktuss” izstāde “Human”, kas veltīta kluba trīs gadu dzimšanas dienai un kurā piedalās seši fotomākslinieki – Agnese Pastare, Artūrs Orbidāns, Gints Dreifogels, Ilze Ozola, Krists Kūla un Santa Atte.

Fotogrāfi, attīstot savu oriģinālo ideju un interpretējot galveno tēmu, izveidojuši katrs savu darbu sēriju. Pēc trīs gadu aktīvas darbības fotopasaulē autori nonākuši pie secinājuma, ka fotografēšana ir ne tikai aizraušanās, bet arī spēcīgs veids kā saskatīt, parādīt un pastāstīt. Tā ir informācijas, emociju un sajūtu plūsmas atspoguļojums. Tas ir bezgalīgs un visaptverošs stāsts, kuras vidi un varoņus veido gan fotogrāfijā attēlotais, gan viss apkārt esošais.

“Saknes. Katrs no mums nes sevī līdzi mūsu senču dzīvesziņu, savas dzimtas saknes, savas esības kodolu. Esmu “sēdinājusi” savas ģimenes senās fotogrāfijas mūsdienu pasaulē, iespējami precīzi cenšoties iztēlot pagātni šodienā,” par izvēlēto tēmu stāsta Agnese Pastare.

Artūrs Orbidāns izvēlējies apskatīt un attēlot izniekoto laiku: “Cilvēki mēdz sevi likt metaforiskā cietumā brīvprātīgi. Nemīļā skola, darbs, kaut kāda atsēdēšana un zīmēšanās ar statusu, lai iekļautos sistēmas rāmjos. Kas viss var beigties atkarību slazdā un pat īstā cietumā bez otrās iespējas.”

“Cilvēks ēd sevi. Simbolisks apzīmējums saziņai starp zarnu nervu sistēmu un centrālo nervu sistēmu – mūsu smadzenēm. Tās savā starpā komunicē. Uzņemtajās fotogrāfijās sēklām var piešķirt dažādas nozīmes: uzturvielas, mikroorganismi, enerģija, domas… Liels orķestris. Ēdiens kā informācija. Informācija, kas ietekmē mūsu smadzenes. Tāpēc ar pārtiku mēs ēdam arī paši sevi. Jautājums ir – kā, cik ilgtspējīgi – 21. gadsimta pašas cilvēces radītajā pārtikas vidē,” stāsta Gints Dreifogels.

Ilze Ozola parāda, kā cilvēkā izpaužas Latvieša kods: “Mana sajūta un izpratne par latviešu īpatnībām un tradīcijām, kas cieši saistīta ar pašas pieredzi kopš bērnības caur savu ģimeni un apkārtējo vidi.” Savukārt Krists Kūla savu darbu sērijai devis nosaukumu Dosjē: “Acs ir dvēseles spogulis. Plaukstas dzīves līnijas ir mūsu likteņa dotais gājums. Katram šis stāsts ir unikāls.”

Laika upe – tāds ir Santas Attes projekta nosaukums: “Tajā pieskaros neizbēgamai realitātei – dzīves ciklam – novecošanai. Izzinot galvenās varones Astras dzīves līkločus, atklājās ļoti daudz mūsdienās izzūdošo pieņēmumu, uzskatu un iesakņojušos dogmu, kuras ir bijušas raksturīgas viņas jaunībā, pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Ar Astru turpinām sazināties.”

Vienlaicīgi ar izstādes “Human” atklāšanu piektdien, 2. jūnijā plkst. 16 tiks atklāta arī gleznotājas Sandras Strēles lielformāta gleznu izstāde “Brikšņi”, kas eksponēta teātra nama “Jūras vārti” Lielajā izstāžu zālē. Abas izstādes būs skatāmas līdz 26. jūnijam.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: