Maijā ''Kurzemes filharmonija'' piedāvā apmeklēt gan koncertus, gan teātri, bet mēneša otrajā pusē īpašā akcijā būs iespējams uz vairākiem pasākumiem iegādāties biļetes par izdevīgākām cenām.

Maijs tradicionāli tiks uzsākts ar svētku koncertu 4. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Koncertā “Notiksies, kam jānotiek” plkst. 16 uz koncertzāles “Latvija” skatuves kāps Ventspils Bigbends un vokālā grupa “Latvian Voices”, bet pirms tam svētku uzrunu teiks Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš.

Svētku nedēļa turpināsies ar koncertu “Mans zelts ir mana tauta”, kas 6. maijā plkst. 17 izskanēs teātra namā “Jūras vārti”. Tajā skaistākās latviešu komponistu dziesmas par savas tautas un dzimtenes mīlestību izdziedās Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary un Atis Ieviņš, bet pavadījumu nodrošinās instrumentālā grupa Jāņa Lūsēna vadībā. Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča, Jura Kulakova, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Harija Zariņa un citu komponistu melodijas. Kā īpaši emocionāls vēstījums koncertā būs latviešu dižgaru – dzejnieku balsu audioieraksti, lasot savu dzeju, kas veltīta mūsu zemei un tautai.

11. maijā plkst. 19 teātra namā “Jūras vārti” ar Andra Kalnozola romāna “Kalendārs mani sauc” iestudējumu, dēvētu arī par maiguma drāmu, viesosies Valmieras Drāmas teātris. Izrādes režisors ir Mārtiņš Eihe, bet uz skatuves redzēsim Meinardu Liepiņu, Aigaru Apini, Annu Neli Āboliņu, Regīnu Devīti, Mārtiņu Liepu, Mārtiņu Meieru, Inesi Ramuti, Diānu Kristu Stafecku un Kārli Dzintaru Zahovski. Andra Kalnozola debijas romāna dramatizējuma autore ir Rasa Bugavičute-Pēce, bet pirmizrādi iestudējums piedzīvoja 2022. gada 12. aprīlī. Tajā pašā gadā izrāde izpelnījās vairākas teātra gada balvas “Spēlmaņu nakts” nominācijas: Gada mazās formas izrāde, kurā arī saņemta balvu, Gada režisors Mārtiņš Eihe, Gada jaunais skatuves mākslinieks Meinards Liepiņš (par Oskara lomu), Gada jaundarbs mūzikā Emīls Zilberts, Gada horeogrāfs vai kustību mākslinieks Aigars Apinis.

Divas nedēļas nogalēs koncertzālē “Latvija” skanēs iecienītu pašmāju mūziķu koncerti. 14. maijā plkst. 16 ar koncertu “Pie vienas uguns” viesosies grupa “The Sound Poets”, ar to arī noslēdzot savu ceturto akustisko koncertu sēriju. Savukārt 26. maijā plkst. 18 uz koncertu “SHIPSEA. Siltā gaisma” aicina Shipsea jeb Jānis Šipkēvics. Koncertprogrammā “Siltā gaismā” Shipsea apvienojis dziesmas, kas, viņaprāt, atspoguļo mīlestības temperatūras plašo diapazonu – no Raiņa “Meitenes ar ledus acīm” līdz karstai kvēlei. Jaunā lasījumā stīgu kvarteta, klavieru un balsu salikumā izskanēs būtiskākās lappuses no Shipsea daiļrades – “Taviem ceļiem”, “Mežaparks”, kā arī jaunākā albuma “Apgaismo mani” dziesmas “Tavi viļņi”, “Pie upes”, “Dunka” un “Siltā gaismā”. Programmā ietvertas arī skaistākās melodijas, ko savulaik radījis Imants Kalniņš, Keita Buša, Pīters Geibriels, bet līdzās Shipsea uz skatuves kāps jaunā dziedātāja Una Daniela, kā arī burvīgās stīgu kvarteta dāmas

19. maijā arī “Kurzemes filharmonija” piedalīsies “Piektdienas vakara pastaigā”, turklāt ne tikai parūpējoties par lustīgu mūziku – koncertzāles “Latvijas” amfiteātrī muzicēs Saldus novada Kalnu kultūras nama kapela “Spēlmaņi” – bet arī pavisam praktisku piedāvājumu. Tieši pie koncertzāles būs atvērta “Cafe a Cappella”, kurā par pievilcīgām cenām varēs iegādāties biļetes vairākiem pasākumiem un arī tikt pie krūzes aromātiskas kafijas.

Līdz 28. maijam teātra namā “Jūras vārti” izstāžu telpās būs skatāma Ventspils mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris 2023”, kurā izstādīti 30 autoru mākslas darbi.

Ar pilnu pasākumu plānu iespējams iepazīties mājas lapās jurasvarti.lv un koncertzalelatvija.lv.

Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: