Septembrī ik gadu visā Eiropā tiek atzīmēta Zinātnieku nakts, lai popularizētu zinātni un tās sasniegumus. Arī Ventspils zinātnes centrs VIZIUM pasākuma ietvaros ir parūpējies par daudzveidīgām, radošām un atraktīvām bezmaksas aktivitātēm visai ģimenei, kas norisināsies piektdien, 30. septembrī, no plkst. 20 līdz 23 zinātnes centra 2. stāvā.

Visa vakara garumā pasākuma apmeklētājiem būs pieejamas radošās darbnīcas, kurās ikvienam interesentam būs iespēja pašam izgatavot savu diožu aproci, laternu vai cukura varavīksni. Radošās darbnīcas norisināsies Alfa un Beta konferenču zālēs zinātnes centra 2. stāvā.

Savukārt zinātnes centra laboratorijā plkst. 20., 21. un 22. norisināsies interesanti un pārsteigumu pilni zinātnes šovi. Vietu skaits zinātnes šovos ir ierobežots – katrā šovā būs iespējams piedalīties 50 apmeklētājiem.

Sadarbībā ar Ventspils augstskolu, pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noklausīties populārzinātniskus vēstījumus par astronomiju, kas norisināsies Gamma zālē:
- Jesus Alberto Cazares Montes vēstījums ''Dead stars'' (angļu valodā), no plkst. 21 – 21.45;
- Arta Aberfelda vēstījums ''Galaktikas kolonizācija mūsdienu fiziķu skatījumā'', no plkst. 20 -20.45.

Starplaikos starp vēstījumiem un līdz to beigām, skaidru debesu gadījumā, interesentiem būs iespēja aplūkot Mēness krāterus un planētas ar teleskopa palīdzību.

Zinātnieku nakts apmeklētājiem būs pieejams arī skaists fotostūris, kurā ikvienam būs iespēja iemūžināt zinātkāres un atklājumu pilno kopā būšanu fotogrāfijā. Fotografējamies paši!

Visas Zinātnieku nakts aktivitātes norisināsies zinātnes centra VIZIUM 2. stāvā – ieeja tikai no terases! Zinātnes centra ekspozīcijas zāle pasākuma laikā būs slēgta!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: