Pēc pašreiz CVK mājaslapā pieejamās informācijas, "Jaunā vienotība" (JV) nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 16, "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) - pa 13, "Stabilitātei!" (S) un "Progresīvie" (P) - pa 10, bet "Latvija pirmajā vietā" (LPV) - 9 mandātus.

Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) turpinot apkopot vēlēšanu rezultātus, sāk iezīmēties nākamās Saeimas sastāvs. Pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli 1000 vēlēšanu iecirkņu no 1055, un situācija vēl var būtiski mainīties, jo divu partiju sasniegtie rezultāti svārstās ap iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% robežu. Tāpat informācija par deputātu kandidātu svītrojumiem un tiem ievilktajiem plusiem turpina mainīties.

"Attīstībai/Par" (AP) un "Saskaņas" rezultāti pašlaik ir ļoti tuvi 5% barjerai: AP pašlaik savākusi 5% balsu, kas parlamentā ļautu iegūt sešus mandātus, kamēr "Saskaņa" ar 4,78% ir tūlīt aiz strīpas. Vēl atlicis saskaitīt gana daudz balsu, lai gan AP varētu izkrist no Saeimas, gan arī "Saskaņa" iegūt minimālu pārstāvniecību, tādējādi būtiski mainot kopējos rezultātus.

Atbilstoši pašlaik apkopotajai situācijai no JV Saeimā varētu būt iekļuvuši Krišjānis Kariņš, Edgars Rinkēvičs, Andrejs Judins, Inese Lībiņa-Egnere, Irma Kalniņa, Zane Skujiņa, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Uģis Rotbergs, Ainars Latkovskis, Evika Siliņa, Hosams Abu Meri, Andrejs Ceļapīters, Jānis Skrastiņš, Raimonds Čudars, Arvils Ašeradens, Inga Bērziņa, Anda Čakša un citi.

ZZS nākamajā Saeimā varētu pārstāvēt Gunārs Kūtris, Augusts Brigmanis, Armands Krauze, Juris Jakovins, Didzis Zemmers, Kaspars Melnis, Līga Kozlovska, Valdis Maslovskis, Uldis Augulis, Gundars Daudze, Jānis Vucāns, Viktors Valainis, Andris Bērziņš un citi.

AS pārstāvji nākamajā parlamenta sasaukumā varētu būt Igors Rajevs, Didzis Šmits, Andris Kulbergs, Raimonds Bergmanis, Edvards Smiltēns, Māris Sprindžuks, Māris Kučinskis, Ingmārs Līdaka, Edgars Tavars un citi, savukārt no NA parlamentā varētu būt iekļuvuši Ināra Mūrniece, Rihards Kols, Nauris Puntulis, Raivis Dzintars, Uģis Mitrevics, Jānis Dombrava, Edmunds Teirumnieks, Ilze Indriksone, Jānis Vitenbergs, Edvīns Šnore un citi.

No S saraksta Saeimā varētu būt iekļuvuši Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Nataļja Marčenko-Jodko, Glorija Grevcova, Viktorija Pleškāne, Viktors Pučka un citi, no "Progresīvo" saraksta - Andris Sprūds, Andris Šuvajevs, Antoņina Ņenaševa, Skaidrīte Ābrama, Kaspars Briškens, Leila Rasima, Edgars Zelderis un citi, no LPV - Ainārs un Ričards Šleseri, Mārcis Jencītis, Oļegs Burovs, Vilis Krištopans, Ramona Petraviča un citi, bet no AP - Marija Golubeva, Artis Pabriks, Ieva Ilvesa un citi.

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja kopumā 912 180 vēlētāju jeb 59,14% balsstiesīgo iedzīvotāju. Iedzīvotāju aktivitāte šajās Saeimas vēlēšanās ir lielāka nekā iepriekšējās trīs parlamenta vēlēšanās, kas notika 2018.gadā, 2014.gadā un 2011.gadā. Pirms četriem gadiem Saeimas vēlēšanās bija nobalsojuši kopumā 54,56% balsstiesīgo, bet pirms astoņiem gadiem - 56,49%. Savukārt pirms 11 gadiem par 11.Saeimu 2011.gadā nobalsoja 57,99% vēlētāju. Augstāka aktivitāte bija 10.Saeimas vēlēšanās 2010.gadā, kad vēlētāju aktivitāte sasniedza 63,12%. 

 

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  Pilsēta 02.10.2022, 10:34:41

  Es jau uztraucos, ka abiem būs jāiet pudeles lasīt.
  Bet nu labi, ka tā. Vismaz kā saka pie vietas.
  Cerams, ka nebūs ar kaunu jālasa, ka Vucāns atkal lielākais bastotājs un uz darbu nenācējs.

 • 0
  Piciš 02.10.2022, 11:31:06

  Nav poxuy?

 • -1
  karlito 02.10.2022, 12:57:51

  Tikai pateicoties Lembergam,ZZS iekļuva saeimā,un tikai pateicoties arī Lembergam,šī partija būs opozīcijā!

 • -1
  Heinrich 02.10.2022, 15:31:18

  ...un,pateicoties lembergam,neviena cita partija,izņemot varbūt lielkrievu,ar viņiem nebiedrosies.Tā tiem arī vajag.

 • -3
  Vadims Kevrelis 02.10.2022, 13:41:35

  Neko grandiozu Zemnieki nav sasnieguši un nav ko iespringt.

 • 0
  mernigors 02.10.2022, 19:50:51

  Izskatās, ka vēlētāju izpratne ir augusi un balasts no vietējās partijas tika izsvītrots un labi, ka tā. Tas norāda arī, ka vēlētāji saprot, ka bez labas izglītības in izpratnes par valsts pārvaldi un dažādu jomu darbību, parlamentā nav ko darīt. Var tik pabrīnīties par sportistu un kultūristu pārliecība par to, ka tieši viņi ir tautas mentalitātes nesēji, ir tik augsta. Tāpat ZZS reitingu cēla Valainis, nevis AL, tas labi redzams. Laiks to saprast....

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: