1. jūnijā plkst.17.30 Pārventas bibliotēkā atklās jaunās mākslinieces, abstraktā ekspresionisma pārstāves Andas Daubures jeb anda_abstract gleznu izstādi ''Digitālā plaisa''.

Izstāde ir mākslinieces redzējums gleznās par tēmu - tehnoloģija un laikmets. Šī būs jau piektā projekta Digital Art Jump (Digitālais Lēciens Mākslā) izstāde, kur kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 50 dažādi darbi, kuri gleznoti gan eļļas, gan akrila, gan jauktajā tehnikā.

Īpaši Ventspilij māksliniece radījusi lielformāta (150x100 cm) darbu ar nosaukumu ''Ventspils''. Pirmo reizi tas tiks izstādīts tieši Pārventas bibliotēkā.
Daubure par tematu digitālā plaisa glezno jau vairāk nekā piecus gadus. Par sevi un mākslas izpausmi apgalvo šādi: ''Esmu abstraktā ekspresionisma pārstāve un košas krāsas man palīdz paust emocijas uz audekla, uzrunāt un stāstīt par šo digitālo laikmetu, kurā dzīvojam. Iedvesma ir rodama it visur, bet īpaši dabā. Mūsdienās cilvēks digitālo tehnoloģiju ietekmē mainās - attiecības, saskarsme, viss ir citādāk. Galvenās vērtības - dzīvot līdzsvarā ar sevi. Līdzsvars ir meklējams dabā, mežā, purvā,  pie ezera vai jūras. Tas palīdz cilvēkam atgriezties pie saviem pirmsākumiem un patiesās būtības. Būt laimīgam šajā tehnoloģiju pasaulē kļūst arvien grūtāk.''
Mākslas projekts Digital Art Jump aptver Latviju un pasauli, gan reāli telpā, gan virtuāli ar diskusijām un meistarklasēm. Mērķis ir piesaistīt plašāku sabiedrības uzmanību digitālajai realitātei, paaudžu mantojumam, mākslas radīšanai un kopā būšanai.

Izstādes atklāšanā Pārventas bibliotēkā 1. jūnijā būs iespēja arī tikties ar autori un uzdot jautājumus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: