14. maijā jau trīspadsmito reizi atzīmēs Pārventas svētkus. Visu paaudžu apmeklētājus priecēs dažādi pasākumi un aktivitātes – koncerti, radošās darbnīcas, sportiskas nodarbes un orientēšanās pilsētvidē. Svētku noslēgumā Pārventa uzmirdzēs košās lāzeru gaismās.

Svētku dienu iesāks ar sportiskām aktivitātēm ģimenēm – sporta un deju festivālu plkst. 11 sporta centra ''Pārventa'' stadionā.

Pārventas bibliotēkā plkst. 11 Māra Grīvas fotoizstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku, bet no plkst. 11 līdz 16 Pārventas bibliotēka aicina ikvienu ar ģimeni vai draugiem piedalīties pasākumā ''Pārventas detektīvs'', kur, atrisinot pavedienus, sekojot kartei un atrodot pierādījumus, tiks atklāts kāds notikums Pārventā. Noslēgumā izlozes kārtā sešas komandas iegūs pārsteiguma balvas.

Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs bērnu parks ''Fantāzija''. Plkst. 12 svētku atklāšana, Pārventas mācību iestāžu audzēkņu koncerts un Ventspils 3. pamatskolas veidotas radošās darbnīcas, savukārt, Pārventas bibliotēkas radošajā teltī būs iespējams kopīgi darboties ar pasaku tēlu Sīpoliņu. Dienas koncerta otrajā daļā visiem zināmās Maestro Raimonda Paula dziesmas izpildīs aktrise Veronika Plotņikova un dziedātājs Žoržs Siksna, pie klavierēm Anatolijs Livča.

Pārventas bibliotēkā plkst. 16 kamermūzikas koncerts ''Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150'', kurā piedalās mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Turpinot 2021. gadā aizsākto tradīciju, naksnīgais Pārventas centrs uzmirdzēs viskrāšņākajos lāzeru staros un video stāstos. Mākslinieces Andas Kolosovas reāllaikā radītie EBRU mākslas darbi no plkst. 22.30 līdz 01.00 tiks eksponēti uz Talsu ielas 41. nama (''Dziedinātava'') fasādes. EBRU ir glezniecības veids, kurā krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens. Noskaņu papildinās daudzsološais Ventspils Mūzikas vidusskolas talants – ģitārists Kristaps Prancāns.

3. pamatskolas ēka un tās pagalms iemirdzēsies lāzeru staros, bet fasādi īpaši gatavots 3D video mappings pārvērtīs līdz nepazīšana. Grandiozais šovs ilgs aptuveni astoņas minūtes un tiks atkārtots vairākkārt no plkst. 23 līdz 01.00. Mākslas performanci veidojuši Latvijā vadošā lāzeru un gaismu tehnikas kompānija ''ARTISTIC'', 3D video mākslinieks Dmitrijs Voloviks, elektroniskās mūzikas producents Arvīds Saulītis un video mākslinieks Viktors Keino.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  reku Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vai šogad šis pasākums būs kļuvis mazāk krievisks?

 • -2
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Gott strafe Russland!

 • -1
  Pilsēta Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Kā, tad tā šogad nevienas krievu vai baltkrievu grupas?
  Tāda sajūta, ka Ventspils ir nopirkusi akcijas tanī firmā kura liek lāzerus uz katru pasākumu mūsu pilsētā.

 • -6
  dravniece Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Labāk lāzeri nekā tie trakie blīkšķi , nezini kuru brīdi kādam ienāk prātā.. un tad pēc tam notiek dzīvnieku meklēšana, kas pārbaidīti aizmukuši...mazie bērni pamodināti..un daudz kas..

 • 0
  .Nahs Nahs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Suņus vajaga piesiet drošās ķēdēs,tad neaizmuks!

 • 0
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Jā, tā pagājušajā gadā tapusi jauna tradīcija, man dikti tīk.
  Par mājdzīvniekiem, nu nevajag tos nepieskatītus laukā atstāt salūta laikā, tas tomēr tāds prognozējams pasākums, zināms, kad, cikos. Bet piekrītu, ka lāzeru šovs ir tāda laba, svaiga alternatīva. Man tīk.

 • 0
  Partijas Biedrs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kur tad Plotņikova bij pazuduse?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: