Līdz aprīļa beigām galerijā ''Žagata'' skatāma Talsu Krūmu mākslas grupas dalībnieces, gleznotājas Guntas Kalseres personālizstāde ''Mazbildes''. Izstādē apskatāmie mazgabarīta darbi tapuši ilgā laika posmā, apceļojot pasauli, paralēli ierastajam kolorītajam ainavu, klusās dabas, figurālās un abstraktās kompozīcijas lielformātam. 

Izstādē eksponētie darbi tapuši eļļas krāsu tehnikā un zīmīgi, ka starp neskaitāmām izstādēm, kurās mākslinieces darbi ir izstādīti, šie mazā izmēra nosacīti reālie un abstraktie dabas ainavu un pilsētas skatu gleznojumi, kas tapuši laika periodā no 1991-2021 dažādos "klejojumos" un plenēros apskatāmi pirmo reizi.

Māksliniece Gunta Kalsere dzimusi Jēkabpilī, mācījusies Ventspils 1. ģimnāzijā, turpinājusi mācības Rīgas Celtniecības tehnikumā, dzīvojusi un strādājusi Talsos, savukārt šobrīd atgriezusies savā bērnības pilsētā - Ventspilī.

Gunta ir Talsu Krūmu mākslas biedre kopš pašiem pirmsākumiem 20. gadsimta astoņdesmito gadu vidū. Kopā ar grupu izstādījusies Zviedrijā, Dānijā, Holandē, Beļģijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Turcijā. Ekspresionistiski un spraigā kolorītā glezno ainavas, abstrakcijas, figurālas kompozīcijas. Pērn Talsu novada mākslas muzejā bija skatāma Guntas jubilejas personālizstāde ''Smaržo krāsas''.

Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos: ''Gunta Kalsere aktīvi sāka gleznot līdz ar Talsu Krūmu mākslas grupas laimīgās satikšanās sākumiem 1980. gadu vidū. Līdz tam jau bija redzēta viņas ''ebrejiski-lībiskā”'' krāsu izjūta un interesantā formu stilizācija; protams, ko tur liegties – to droši varēja saukt arī par uzreiz pamanāmu talantu, iespējams, visvairāk stīgojušu, savukārt, no viņas mammas, brīnišķīgas rokdarbnieces. Savulaik Guntai nelaimējās iestāties kādā no mākslas mācību iestādēm Latvijā, bet pēdējos gados bija izdevība mācīties Beļģijas pilsētu Šarlruā un Namīras Mākslas akadēmijā.''

Guntas Kalseres gleznu izstāde būs apskatāma līdz 31. maijam, Pils ielā 17, darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai plkst.: 10 – 17.30, sestdienās plkst.: 10 – 14.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: