Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar koncertzāli ''Latvija'' plāno rīkot mūsdienu ritma mūzikas festivālu Ventspils Groove. Protams, festivāla rīkotāji ņems vērā situāciju, izvērtēs inficēšanās riskus un vajadzības gadījumā mainīs pasākumu norises formu.

Pērn, festivāla koncerti un meistarklases Ventspilī izpalika, bet pirms pandēmijas, ik gadu augustā, festivāls Ventspils Groove bija kļuvis par satikšanās un radošās apmaiņas vietu, kurā saplūst starptautiskas profesionālu mūziķu komandas kolektīvā pieredze ar Latvijas jauno mūziķu degsmi un talantiem.

Festivāla koncerti, savā stilu dažādībā, bagātina Ventspils kultūras dzīvi - vienu nedēļu tiek piedāvāta iespēja baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu - Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, funk, rock. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti.

16. - 21. augusts
Meistarklašu vadītāji:

Bodek Janke - sitaminstrumenti;
Kristjan Randalu - taustiņinstrumenti;
Paul Kleber - bass;
Sebastian Studnitzky - trompete;
Siim Aimla – saksofons;
Neff Irizarry – ģitāra;
Susanna Stivali – vokāls;
Inga Bērziņa – vokāls.

Koncerti:
Kristaps Vanadziņš & Jānis Rubiks & Rūdolfs Dankfelds;
Asnāte Rancāne & Staņislavs Judins;
Divdaļīgs Galā koncerts: 1. daļa Susanna Stivali & meistarklašu pedagogi; 2. daļa - Very Cool People.

Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē audzēkņi strādā ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos, katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudē programmu - kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei.

Koncertu programmas sola spontanitāti, improvizācijas, jaunatklājumus un radošumu mākslinieku  sadarbībā, audzēkņu iesaiste šajos procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats - ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs – iepriekšējo gadu pasniedzēji Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande) un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā Ventspils Groove, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Ventspils Groove kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes, kas ir labākais rezultāts, ko kāds festivāls var panākt.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: