Kultūras centrs izsludina Ventspils pilsētas domes 2021. gada Kultūras projektu finansēšanas konkursa I kārtu.

Šis projektu konkurss dod iespēju ikvienam interesentam saņemt līdzfinansējumu radošu ideju realizācijai Ventspils pilsētā 2021. gadā. Konkursā aicināts piedalīties ikviens uzņēmējs, nevalstiskas sabiedriskas organizācijas, komersanti, Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētas fiziskas personas un citi.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties Ventspils Kultūras centra mājaslapā: kulturascentrs.ventspils.lv.

Projektu pieteikumu iesniegšana no 1. līdz 26. martam. To iespējams izdarīt elektroniski, sūtot uz e-pastu: kulturas.centrs@ventspils.lv vai arī sūtot pa pastu. Ja nav iespējams neviens no šiem projektu iesniegšanas veidiem, tad iesniegšanai klātienē Kultūras centrā, iepriekš jāsaskaņo ierašanās laiks pa tālr. 28887059.

Konsultācijas ir iespējams saņemt, sazinoties ar projektu konkursa kuratori Unu Mežiņu pa tālr. 63624796, e-pasts: una.mezina@ventspils.lv.

Ar Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu, pēdējo piecu gadu laikā vien ir realizēti 123 projekti dažādās kultūras un mākslas jomās, piešķirtajam līdzfinansējumam sasniedzot vairāk nekā 125 tūkstošus eiro. Tos apmeklējuši turpat 50 tūkstoši apmeklētāju.

Ik gadus tiek atbalstītas Ventspils Mūzikas vidusskolas organizētās ''Kamermūzikas dienas'', kas jau kļuvušas par iedzīvotāju iecienītu muzikālo tradīciju. Projektu konkursa ietvaros bagātināta arī pilsētas labā krasta muzikālā dzīve, Pārventas bibliotēkā piedāvājot laikmetīgās un citu žanru mūzikas koncertus. Vasaras festivāls ''LNSO vasarnīca 2020'', kas saņēma līdzfinansējumu šajā projektu konkursā, cerams, paliks par ikgadēju tradīciju Ventspilī. Finansējumu saņēmuši arī populārās mūzikas žanra pārstāvji saviem koncertiem Ventspilī, piemēram, grupa ''The Sound Poets''. Pateicoties konkursa līdzfinansējumam, izveidojusies vairākkārtēja sadarbība ar ''Latvijas operetes fondu'', piedāvājot iedzīvotājiem tādus skatuves darbus kā Paula Abrahama operete ''Balle Savojā'' un Imres Kalmāna operete ''Silva. Čardaša karaliene''. Atbalstīta arī dažādu iespieddarbu veikšana un audio materiāla ierakstīšana un izdošana. Par piemēru minami Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas izdotās gadagrāmatas un Ingrīdas Štrumfas vēstures grāmata ''Ventspils ielas''. Līdzfinansēta arī Ērika Ēšenvalda video/audio materiāla sagatavošana multimediālai simfonijai ''Vulkānu simfonija'', kā arī vietējā mūziķa Ed Rallidae daiļrades iemūžināšana. Vairākkārt finansējumu saņēmis Starptautiskais grafikas plenērs ''Ventspils DOKUMENTA''. Atbalstīta arī Ventspils fotokluba ''MOMENTS'' fotoattēlu izstāde un biedrības ''Anša Rūtentāla kustību teātris'' kustību māksliniekam veltītā izstāde.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: