17. oktobrī plkst. 16.00 koncertzālē ''Latvija'' notiks koncerts ''Atgriešanās Ventspilī'', kurā muzicēs Ventspils Kamerorķestris, Valsts Akadēmiskā kora ''Latvija'' vokālisti, kā arī vairāki solisti. Diriģents Aigars Meri.

Ņemot vērā, valstī noteiktos jaunos amatiermākslas kolektīvu darbības ierobežojumus, saistībā ar Covid-19 izplatību, sākotnēji iecerētajā mākslinieku sastāvā veiktas izmaiņas - jauktā kora ''Ventspils'' un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora ''Intis'' vietā uzstāsies Valsts Akadēmiskā kora ''Latvija'' vokālisti. Izmaiņas dalībnieku sastāva neietekmēs koncerta programmu.

Pirms koncerta tiks pasniegta Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balva ''Sudraba tintnīca''.

Koncerta 1. daļā, kas veltīta instrumentālajai mūzikai, tiks atskaņots Karla Filipa Emanuels Baha Koncerts čellam un orķestrim la minorā. Kopā ar Ventspils Kamerorķestri uzstāsies čellists Maksims Beitāns. Otrs būs Džovanni Botezīnī skaņdarbs ''Gran Duo Concertante''. Tā izpildījumākā solists piedalīsies bulgāru vijolnieks Ivailo Dečkovs un kontrabasists Toms Timofejevs, kurš, būdams bijušais Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis, simboliski ''atgriezīsies Ventspilī''.

Koncerta 2. daļā izskanēs slavenā komponista Karla Orfa scēniskā kantāte ''Carmina Burana''. Kantātes atskaņojumā VAK ''Latvija'' vokālistiem pievienosies arī trīs izcili Latvijas Nacionālās Operas solisti - Gunta Gelgote (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors), Armands Siliņš (baritons). Programmu papildinās pianistu Zanes Volbergas un Edgara Tomševica, kā arī sitaminstrumentālistu Uģa Krūskopa un Mikus Bāliņa sniegums.

Par skaņdarbiem stāstīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Drauga kartes īpašniekiem atlaide 10%

Biļetes uz koncertu ''Atgriešanās Ventspilī'', kas 17. oktobrī notiks koncertzālē ''Latvija'', nopērkamas ''Biļešu Paradīzes'' tirdzniecības tīklā.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Elviss22 16.10.2020, 09:54:27

  ... un koncerta apmeklētāji būs tikai ... 30?

 • -3
  SIA "Kurzemes filharmonija" 16.10.2020, 10:46:10

  Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, koncerta apmeklētāju skaits nepārsniegs pieļaujamo.

 • -1
  peace 16.10.2020, 19:29:23

  Kāpēc vīrusa laikā vispār jātaisa šādi koncerti ierobežotam apmeklētāju skaitam? Vai tad nevar pasākumu taisīt ''online'', lai visi varētu redzēt?

 • -1
  Garrote. 16.10.2020, 13:41:16

  Nebūs kā Jūras vārtos,kad uz koncertu atnāca vīrusainis?

 • 0
  SIA "Kurzemes filharmonija" 19.10.2020, 12:47:08

  Koncerti tiešsaistē nekad nevarēs sniegt to pieredzi un emocijas, ko apmeklētājs gūst klātesot. Pasākuma organizatora pienākums ir mazināt visus iespējamos riskus un nodrošināt noteiko ierobežojumu un prasību ievērošanu. Savukārt apmeklētājs vienmēr var izvērtēt nepieciešamību koncertu apmeklēt vai tomēr ne.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: