Starptautiskajā Muzeju dienā -18. maijā ieeja visās Ventspils muzeja struktūrvienībās – Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Piejūras brīvdabas muzejā un Herberta Dorbes muzejā būs bez maksas, bet Muzeju naktī Ventspils muzejs piedāvās arī ko īpašu.

Šogad Starptautiskajai Muzeju naktij Latvijas mērogā, turpinot Latvijas 100 gadi, izvēlēta ir Rūdolfa Blaumaņa dzejoļa “Tālavas taurētājs” tēma. Ventspils muzejs piedāvā patriotiskajā noskaņā iedziļināties caur īpatno, īpašo, tikai Ventspils pusei raksturīgo.

Piemēram, no plkst. 22 - 24 rakstnieka Herberta Dorbes muzejs dzejoļa rindā “Mans zelts ir mana tauta” iecerējis izcelt Ziemeļkurzemes iedzīvotāju tāmnieku dialekta vakardienu un šodienu. Dorbes dārzā taps pavasarīga zupa, piedalīsies dziesmu ansamblis “Ventiņ” un Ventspils teātra aktieri.

Ventspils Amatu mājā no plkst. 22 -24 Blaumaņa balāde “Tālavas taurētājs” piedzīvos improvizāciju uzveduma izrādi un tāda pat nosaukuma latviešu animācijas filmu studijas “Dauka” pasaku filmas (1988) demonstrāciju, bet radošajās darbnīcās varēs darināt taurētāja cepurīti.

Livonijas ordeņa pilī no plkst. 19 - 22 būs atvērta ekspozīcija un kopā ar īpašo ceļvedi ģimenēm un muzeja vēsturniekiem varēs apmeklēt arī muzeja krājuma izstādi “Latvijas 100 gadi Ventspilī. Latvijā. Pasaulē”, savukārt plkst. 20 Livonijas ordeņa pils Kapitula zālē muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga stāstījumā Nemierīgā cilts vēstīs par 20.gs. sākuma ventspilniekiem - sava ceļa gājējiem, īpatņiem un arī nedaudz negantniekiem, bez kuriem Ventspils vēsture izskatītos stipri nabadzīgāka. No plkst. 22 līdz pusnaktij pils iekšpagalmā Ventspils Mūzikas vidusskolas jauniešu un pasniedzēju izpildījumā skanēs latviešu karavīru un strēlnieku dziesmas.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Margrieta123 16.05.2019, 12:35:27

    Un atkal,kā vienmēr ,Piejūras brīvdabas muzejs uz nakti slēgts...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: