Ventspils pilsētas dome atbalstīja projekta “Laivu nojume Piejūras brīvdabas muzejā” iesniegšanu Eiropas Jūrlietu un Zivjsaimniecības fonda atklātajā projektu iesniegumu pieņemšanas konkursā.

Projekta atbalsta gadījumā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā tiks izbūvēta nojume 20 vēsturiskajām laivām, kuras jau šobrīd tiek pakāpeniski restaurētas. Tāpat projektā ietverta ar zvejniecību saistītas ekspozīcijas izveide.

Piejūras brīvdabas muzeja krājumā esošā ar zvejniecību un jūras transportu saistīto vēsturisko peldlīdzekļu kolekcija ir plašākā Latvijā, tās sastāvā ir dažādu meistaru Kurzemē un Rīgas jūrmalas apkārtnē būvētas un lietotas 26 airu un motorlaivas. Ventspils muzeja krājums ir plašākais muzeju apmeklētājiem pieejamais priekšmetiskais vēstījums par zvejniecības tradīcijām valstī.

Projektētais laivu nojumes arhitektoniskais veidols organiski un tematiski iekļausies Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja kopējā tēlā. Projekta realizācijas kopējās izmaksas, kas ietver nepieciešamos projekta sagatavošanas, būvdarbus un uzraudzības darbus ir 488 322 eiro. Ēkas tēls asociēsies ar kuģa siluetu, bet tās projektu izstrādā SIA Balts un Melns, arhitekte Ija Rudzīte.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Vilis Skuja 25.02.2018, 11:15:07

    Jācer,ka tagadējā muzeja ēka vismaz netiks nojaukta?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: