Tēma: Brīvdabas muzejs

 • Pilsētas svētkos aicina pie laimes akas 0

  Ventspils muzejs šogad Pilsētas svētkos no 4.-6.augustam piedāvā ielūkoties visu muzeja māju laimes akās un smelt prieku no muzeja krājumiem.

 • Aicina Vasaras saulgriežus sagaidīt muzejā 0

  21. jūnija vakarā ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Piejūras brīvdabas muzeju, kur no plkst. 21 notiks Vasaras saulgriežu sagaidīšana. Dziesmas, dejas un sentēvu tradīcijas, bet pēc tām ugunsskulptūras iedegšana un meditācija pie jūras.

 • Muzeja ēkai jauns būvnieks 4

  Ventspils Muzejs un Ventspils Komunālā pārvalde ir veiksmīgi parakstījuši būvniecības līgumu ar būvfirmu SIA ''Warss+'' par Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas 2. posma būvniecības turpināšanu. Pēc sākotnējā līguma laušanas ar SIA ''Ostas celtnieks'' tika izsludināts jauns publiskais iepirkums, kas ir sekmīgi noslēdzies ar minēto būvfirmu SIA ''Warss+''.

 • Brīvdabas muzejam top jauna ekspozīcija 0

  Dažādojot mūsdienīgus materiālus, realitāti, digitālās tehnoloģijas un animāciju, top Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ekspozīcija, ko rada Ventspils muzeja speciālisti un Dd studio komanda.

 • Laivu māja saņem būvnieku atzinību 0

  Skatē Gada labākā būve Latvijā 2021 atzinību saņēma Piejūras brīvdabas muzeja Laivu māja, kas nodrošina mājvietu restaurētajām laivām un zvejas rīkiem.

 • Ziemeļu mols – aizvadītā gada labākā inženierbūve 1

  Vakar Mežaparka estrādes Kokaru zālē ap 200 nozares dalībnieku pulkā tika sveikti skates Gada labākā būve Latvijā 2021 laureāti astoņās nominācijās. Četrās no tām novērtētas arī Ventspilī nesen tapušās būves, tajā skaitā arī piešķirot pirmo vietu.

 • Radošajā darbnīcā veidos īpašu mākslas darbu 0

  Svētdien, 7. augustā, notiks kampaņas ''Sajūti. Sadzirdi. Saproti.'' pirmais pasākums - ''Pikselēšanas darbnīca'', kuras radošajā koprades procesā, mijiedarbojoties sabiedrībai kopā ar atbalsta centru ģimenēm ar bērniem ar īpašām vajadzībām ''Cimdiņš'', tiks izveidots īpašs mākslas darbs.

 • Aicina pieteikties Amatu dienas tirdziņam 0

  7. augustā Ventspils muzejs aicina uz pasākumu „Atklājumi brīvdabā” – Amatu diena un dažādas citas aktivitātes lieliem un maziem Ventspils Pilsētas svētku svētdienā Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2.

 • Skates «Gada labākā būve Latvijā 2021» žūrija viesojās Ventspilī 0

  Skates ''Gada labākā būve Latvijā 2021'' žūrija 11. maijā apskatīja sabiedriskos, ražošanas un infrastruktūras objektus Ventspilī, Liepājā un Saldū. Ekspertu iespaidus apkopojis žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs.

 • Piejūras brīvdabas muzejam – Aizsardzības ministrija Goda raksts 0

  Ik gadu Aizsardzības ministrija godina Zemessardzes atbalstītājus. Šogad Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs saņēma Goda rakstu nominācijā Zemessardzes popularizētājs, ko Piejūras brīvdabas muzeja vadītājam Artūram Tukišam pasniedza Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pārstāvis komandleitnants Uldis Priede.

 • Top jaunā Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcija 0

  Piejūras brīvdabas muzejā top jaunā, daudzfunkcionālā muzeja ēka. Būvdarbi un ekspozīcijas izveide tiek realizēti ERAF līdzfinansētā projekta ''Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība'' ietvaros.

 • «VIZIUM» un Laivu māja iegūst apbalvojumu 0

  Rīgā, Āgenskalna tirgū svinīgā ceremonijā tika noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki konkursā ''Latvijas Būvniecības gada balva 2021'', kā ietvaros Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs VIZIUM un Laivu māja ieguva gan apbalvojumu, gan arī atzinību.

 • Cels jaunu muzeja ēku 12

  Piejūras brīvdabas muzejā aktīvi rosās celtnieki. Muzeja administrācijas ēka, kura kalpojusi vairāk nekā 50 gadus, tagad ir nojaukta. Šis ir ilgi gaidīts brīdis, jo muzeja darbiniekiem un apmeklētājiem krietnu laiku bija jāsadzīvo ar telpām, kuras jau sen neatbilda mūsdienu prasībām. Vecās būves vietā taps jauna, plaša, moderna un skaista ēka.

 • Sportisti neformālā gaisotnē atzīmēja Oskaru dienu 0

  Vasara Olimpiskajā centrā ''Ventspils'' ir treniņnometņu sezona un šajā laikā, jūlija vidū, Ventspilī jau dadzus gadus noris treniņnometne Latvijas bobsleja izlases sportistiem, kuru starpā ik gadu bijuši vārda dienas gaviļnieki Oskari.