Tēma: Brīvdabas muzejs

 • Sportisti neformālā gaisotnē atzīmēja Oskaru dienu 0

  Vasara Olimpiskajā centrā ''Ventspils'' ir treniņnometņu sezona un šajā laikā, jūlija vidū, Ventspilī jau dadzus gadus noris treniņnometne Latvijas bobsleja izlases sportistiem, kuru starpā ik gadu bijuši vārda dienas gaviļnieki Oskari.

 • Drīz uzsāks jaunās Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecību 0

  Jūnija otrajā pusē noslēgti visi ar Piejūras brīvdabas muzeja jaunās ēkas būvdarbu realizāciju saistītie līgumi un pavisam drīz tiks uzsākta būvniecība. Jaunā ēkā būs prasībām atbilstošas telpas krājumam, restaurācijai un jaunieguvumu/krājuma priekšmetu apstrādei, nodrošinot nepieciešamo materiāltehnisko bāzi kultūras mantojuma vākšanai, saglabāšanai un izpētei.

 • Pabeigta Laivu mājas būvniecība 0

  Piejūras brīvdabas muzejā noslēgusies Laivu mājas būvniecība. Paralēli turpinās ekspozīcijas iekārtošanas darbs, kā rezultātā varēs iepazīties ar izvērstu stāstījumu par laivām, to vēsturi un zvejniecību.

 • Muzeju nakts nāk iezīmēt robežas 0

  Šogad Ventspils muzejs uz Muzeju nakti aicina Piejūras brīvdabas muzejā, kur sestdien, 15. maijā no plkst.18 - 21.49, būs iespējams izbaudīt brīvdabas pastaigu "Robežas starp veco un jauno".

 • Piejūras brīvdabas muzejs atklāj sezonu 0

  1. maijā Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsāk jauno sezonu un laipni gaida apmeklētājus! Muzeja darba laiks - no otrdienas līdz svētdienai 10 -18, līdz pat 31. oktobrim. Maija brīvdienās muzejs būs atvērts arī 3. maijā.

 • Laivu mājai tika svinēti Spāru svētki 7

  Ceturtdien, 8. aprīlī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notika Laivu mājas Spāru svētki un  7. aprīļa vakarā uz muzeju jau tika pārvietota lielākā no restaurētajām laivām ''Aira''.

 • VeA turpina uzstādīt «gudrās» putnu barotavas 2

  Ventspils Augstskolas (VeA) IT fakultātes darbinieki un studenti ir uzstādījuši jau trešo gudro putnu barotavu. Pateicoties sadarbībai ar Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju, barotava uzstādīta muzeja teritorijā, un par to aizgādību uzņēmās Ventspils 1. pamatskolas skolēni.

 • Sardzē par visdārgāko (VIDEO) 1

  Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991.gada janvāra barikāžu laikā radās pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību un tā paša gada 23. augustā tika dibināta Zemessardze. Ventspilnieks Artūrs Tukišs dalās savā stāstā un pieredzē par dienesta gaitām Zemessardzes 46. bataljonā.

 • Tukišs apstiprināts Piejūras brīvdabas muzeja vadītāja amatā 1

  Vēsturnieks Artūrs Tukišs no 1. marta apstiprināts Piejūras brīvdabas muzeja vadītāja amatā, lai arī muzejā Artūrs strādā jau no 2011. gada, tomēr viņa azartiskā un zinātkārā klātbūtne muzeja darbiniekiem ir jūtama no tiem laikiem, kad topošais vēstures maģistrs pamatskolas pēdējos gados sāk apmeklēt muzeja Restaurācijas darbnīcu, īpašu interesei izrādot par ieroču restaurāciju.

 • Muzejā turpinās laivu nojumes būvniecība 0

  Muzeja teritorijā tiek būvēta Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas sastāvdaļa - arhitektoniski augstvērtīga laivu nojume, kurā paredzēts izvietot muzeja plašo zvejas līdzekļu klāstu  - 21 zvejas laivu un ar zvejniecību saistītus priekšmetus.

 • Uzsākta laivu nojumes būvniecība 0

  Piejūras brīvdabas muzejā uzsākta laivu nojumes būvniecība. Projekta ''Laivu nojumes būvniecība Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā'' plānotās aktivitātes par kopējo summu 450 tūkst. EUR.

 • Uz tikšanos aicina jaunos un topošos ventspilniekus 2

  Pirmdien, 24. augustā, plkst. 16 Piejūras brīvdabas muzejā tiek organizēts pasākums - Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās, kurš dos iespēju jaunajiem iedzīvotājiem satikt vienam otru un dalīties pieredzē par pārcelšanos un dzīvi Ventspilī.

 • Pils atgriežas pie ierastā darba laika 0

  Iestājoties augustam Livonijas ordeņa pili varēs apmeklēt ierastajā darba laikā - no otrdienas līdz svētdienai, plkst.10 līdz 18.