Tēma: Brīvdabas muzejs

 • Laivu mājai tika svinēti Spāru svētki 7

  Ceturtdien, 8. aprīlī Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notika Laivu mājas Spāru svētki un  7. aprīļa vakarā uz muzeju jau tika pārvietota lielākā no restaurētajām laivām ''Aira''.

 • VeA turpina uzstādīt «gudrās» putnu barotavas 2

  Ventspils Augstskolas (VeA) IT fakultātes darbinieki un studenti ir uzstādījuši jau trešo gudro putnu barotavu. Pateicoties sadarbībai ar Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju, barotava uzstādīta muzeja teritorijā, un par to aizgādību uzņēmās Ventspils 1. pamatskolas skolēni.

 • Sardzē par visdārgāko (VIDEO) 1

  Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991.gada janvāra barikāžu laikā radās pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību un tā paša gada 23. augustā tika dibināta Zemessardze. Ventspilnieks Artūrs Tukišs dalās savā stāstā un pieredzē par dienesta gaitām Zemessardzes 46. bataljonā.

 • Tukišs apstiprināts Piejūras brīvdabas muzeja vadītāja amatā 1

  Vēsturnieks Artūrs Tukišs no 1. marta apstiprināts Piejūras brīvdabas muzeja vadītāja amatā, lai arī muzejā Artūrs strādā jau no 2011. gada, tomēr viņa azartiskā un zinātkārā klātbūtne muzeja darbiniekiem ir jūtama no tiem laikiem, kad topošais vēstures maģistrs pamatskolas pēdējos gados sāk apmeklēt muzeja Restaurācijas darbnīcu, īpašu interesei izrādot par ieroču restaurāciju.

 • Muzejā turpinās laivu nojumes būvniecība 0

  Muzeja teritorijā tiek būvēta Latvijas brīvdabas muzejiem unikāla ekspozīcijas sastāvdaļa - arhitektoniski augstvērtīga laivu nojume, kurā paredzēts izvietot muzeja plašo zvejas līdzekļu klāstu  - 21 zvejas laivu un ar zvejniecību saistītus priekšmetus.

 • Uzsākta laivu nojumes būvniecība 0

  Piejūras brīvdabas muzejā uzsākta laivu nojumes būvniecība. Projekta ''Laivu nojumes būvniecība Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā'' plānotās aktivitātes par kopējo summu 450 tūkst. EUR.

 • Uz tikšanos aicina jaunos un topošos ventspilniekus 2

  Pirmdien, 24. augustā, plkst. 16 Piejūras brīvdabas muzejā tiek organizēts pasākums - Ventspils jauno iedzīvotāju tikšanās, kurš dos iespēju jaunajiem iedzīvotājiem satikt vienam otru un dalīties pieredzē par pārcelšanos un dzīvi Ventspilī.

 • Pils atgriežas pie ierastā darba laika 0

  Iestājoties augustam Livonijas ordeņa pili varēs apmeklēt ierastajā darba laikā - no otrdienas līdz svētdienai, plkst.10 līdz 18.

 • Laivas būs zem jumta 0

  Noslēgts līgums par laivu nojumes būvniecību Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā.

 • Šoruden nenotiks «Pagastu diena» 7

  Ventspils novada sieviešu biedrība ''Spārni'' ziņo, ka gadskārtējais pasākums ''Ventspils novada Pagastu diena'' Piejūras brīvdabas muzejā 6. septembrī nenotiks.

 • Turpinās vēsturisko zvejas laivu restaurācijas darbi 0

  Ventspils muzeja speciālisti devās apskatīt kā notiek muzeja krājuma priekšmetu - vēsturisko zvejas laivu restaurācijas darbi. Muzeja darbinieki pārliecinājās, ka restaurācijas darbi tiek veikti kvalitatīvi un atbildīgi, aizvietojot bojātās detaļas ar jaunām, izmantojot atbilstošas amatnieciskās tehnoloģijas.

 • Stāstīs par Mazbānīša ekspozīcijas desmitgadi 0

  Otrdien, 9. jūnijā plkst. 17.30 Piejūras brīvdabas muzejā interesenti aicināti uz Vēstures otrdienu, kas veltīta jubilejai - ir pagājuši desmit gadi kopš Piejūras brīvdabas muzeja šaursliežu dzelzceļa jaunās ekspozīcijas atklāšanas.

 • Ventspils Zvejniecības muzeja dibinātājam - Andrejam Šulcam 110 0

  Andrejs Šulcs - spēcīga, mērķtiecīga un mākslinieciska personība, kas savā dzīvē pārsteidza ar iedomājami nereālu sapņu piepildīšanu. Savulaik Imants Ziedonis ''Kurzemītē'' dižo jūrmalnieku nosauca par trešo tēva dēlu, jo ''viņš ir ļoti jocīgs - vienmēr fantazē, izdomā kaut ko, kas nav paredzēts ne tāmēs, ne normatīvos, ne plānos''.