Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā un uz Latvijas robežas ar Krieviju, novērsa mēģinājumus nelikumīgi pārvietot cigaretes. Kopumā 23 044 cigaretes (1152 paciņas cigarešu) bija paslēptas vieglajā automašīnā un kravas mašīnas kabīnē esošo guļamplauktu matračos.

12. februārī, muitas kinologs ar darba suni veica transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Nīnashamnu Zviedrijā. Pārbaudot kādu vieglo automašīnu ar Lietuvas Republikas valsts reģistrācijas numuru, muitas amatpersona atklāja, ka zem aizmugurējiem sēdekļiem ir paslēptas cigaretes. Padziļinātās kontroles laikā Ventspils ostas muitas kontroles punkta amatpersonas automašīnas salonā, bagāžas nodalījumā un ceļasomās konstatēja 732 paciņas cigarešu “Marlboro” bez akcīzes nodokļa markām. Persona slēptā veidā mēģināja pārvietot kopumā 14 644 cigaretes.

Savukārt pagājušajā nedēļā, 7. februārī, Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas, veicot no Krievijas iebraukušo transportlīdzekļu kontroli, atklāja nedeklarētas cigaretes kādā kravas automašīnā. Pārbaudot kabīnē esošos guļamplauktus, muitnieki konstatēja, ka abos matračos ir paslēptas cigaretes. Noņemot apakšējo guļamplauktu, arī zem tā atklājās ar cigaretēm pilna slēptuve. Kontroles rezultātā tika izņemtas 8400 cigaretes jeb 420 paciņas cigarešu “Premjer”, “NZ Gold”, “Queen Menthol” un “Lucky Strike”.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Barons (Freiherr von ...) 13.02.2024, 15:40:59

    Tō ir liel skād,le zinat.
    Premjer ir diezgan lab lietojam,neir tig švah.Man gan labak iet pe Sird Belomor-kanal,aber tō vair ne varet iegādat.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: