Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 70 000 cigarešu jeb 3500 cigarešu paciņu nelikumīgu pārvietošanu, informē VID pārstāvji.

Ceturtdien, 1. februārī, muitas kinologs ar darba suni veica transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu. Pārbaudes laikā darba suns izrādīja pastiprinātu interesei par kādu vieglo automašīnu ar Lietuvas valsts reģistrācijas numuru. Muitas amatpersona pieņēma lēmumu novirzīt transportlīdzekli padziļinātās kontroles veikšanai.

Veicot padziļināto kontroli, muitnieki atklāja, ka bagāžas nodalījuma grīdā ir speciāli izveidota slēptuve, kas pilna ar cigarešu paciņām. Arī automašīnas grīdā zem sēdekļiem tika konstatētas slēptuves, kas bija izveidotas tā, lai cigaretēm varētu piekļūt no sliekšņiem. Turpinot pārbaudi, muitas amatpersonas konstatēja, ka cigaretes ir paslēptas arī durvīs, zem motora telpas pārsega apšuvuma, sēdekļu atzveltnēs.

Kopumā transportlīdzeklī tika konstatēti 70 000 cigarešu (3500 paciņas cigarešu) "NZ Gold" un "Minsk Capital" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 14 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -1
  Kurzemnieks - 02.02.2024, 16:14:31

  Slikts suns!

 • -1
  Covid 19-24.ventspils.lv 02.02.2024, 17:10:58

  3500 paciņas...skāde.Tādam pīmanim kā man tur būtu gandrīz piecus gadus,ko kūpināt...Baltkrievu smēķi gan kaut cik normāli stipruma ziņā,vai zviedreļiem nebūtu bijuši par štengriem?

 • -5
  Tepatvien Pirms 1 mēnesi, 2 dienām

  Par to tik priecājos, ka to zirgu nagu un suņu sūdu maisījumu atrod un likvidē. Žēl par to, ka valsts no tās preces gūst peļņu izmantojot cilvēku atkarību. Vai, vai 14t naudiņas netika nodokļos iekasēts.

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 1 mēnesi, 2 dienām

  Protams,labāk audzēt pašam tabaku un pīpēt bezakcīzes mantu.Bet ne visiem tāda iespēja un arī patikšana.Pieradušie pie vieglajām veikala cigaretēm mazdārziņā audzēto mahorku pīpē nebāzīs.

 • -2
  Tepatvien Pirms 1 mēnesi

  Labāk ir tikt no tās atkarības vaļā pavisam. Nesen lasīju, ka viena sieva rakstīja internetā, ka viņi audzējuši tabaku un griezuši, žāvējuši un taisījuši pīpējamu tabaku. Un viņai bijis jāiet pie ārsta, tas sakot ka jābeidz pīpēt, bet viņa nepīpējot pavisam. Bet plaušas tāpat sabeigtas. Tas ne Latvijā bijis. Var jau nodzīvot arī ilgākus gadus, bet to smirdoņu no mutes visas miesas jau nevar dabūt ārā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: