Šonedēļ Mārtiņam Freimanim paliktu 47 gadi. Lai arī nu jau 13 gadus no tiem viņš aizlidojis tur, kur laiku vairs neskaita, uz Zemes turpina skanēt viņa dziesmas. Sestdien, 10. februārī, kultūras namā "Wiktorija" Liepajā izskanēs Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu koncertstāsts "I am fine", svinības turpināsies ar kopā būšanu, klausoties un līdzi dziedot Mārtiņa dziesmām ierakstos, kā arī draugu izpildījumā. 

Koncertstāstu veido 12 līdz šim plašākai auditorijai nezināmas mūziķa dziesmas, kuras viņš radīja 90. - tajos gados, mācoties Aizputes vidusskolā. “Manuprāt, koncertstāsts “I am fine” jeb Mārtiņš Freimanis pirms “Tumsas”, ir visu pirms svētīgs darbs. Teju arheoloģisks izrakums, kas ir ne tikai vērtīgs kā atradums, kā liecība kāda spilgta talanta aizsākumam, bet kā jauns mākslas darbs, kas, izejot pamatīgu restaurācijas procesu, ieguvis savu patieso vērtību,” tā koncertstāstu vērtē mūzikas producents un mūziķis Guntars Račs.

Pilnībā saglabājot Mārtiņa Freimaņa radīto dziesmu mūziku un tekstus, katrai dziesmai tika meklēts un atrasts savs, unikāls skanējums, lai dziesmas iegūtu ne tikai vēsturiski svarīgu nozīmi, bet arī plašāku, mūsdienīgu skanējumu, lūkojot atklāt dziesmās iekodēto – viena jauna cilvēka vēstījumu pasaulei.

Dziesmas papildinātas ar šī projekta idejas autores un režisores – Mārtiņa Freimaņa draudzenes un skolasbiedrenes Maijas Kalniņas stāstījumu no laika, kad tapušas koncertstāstā izpildītās dziesmas.

Dziesmu aranžējumus un to skanējumus kopēji meklēja, veidoja un izpilda īpaši šim projektam izveidota mūziķu komanda: Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis, Kaspars Boroduško un Maija Kalniņa.

Koncertsstāsts “I am fine” savu pirmizrādi piedzīvoja kultūras namā "Wiktorija" 2021.gada novembrī. Nupat ir pabeigts darbs pie šo dziesmu ieraksta un drīzumā tās būs klausāmas mūzikas albumā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: