Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevušas kriminālprocesu par izspiešanu personu grupā, kur no divām personām tika pieprasīti naudas līdzekļi kopumā 10 000 eiro apmērā.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas četras personas.

2017. gada decembrī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka vairākas personas Kurzemes reģiona teritorijā veic sevišķi smagu noziegumu – izspiešanu organizētā grupā. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka 2016. gada novembrī Ventspilī vīrieši personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, piedraudot ar vardarbību un nodarot miesas bojājumus, pieprasīja no diviem vīriešiem naudu – no katra piecus tūkstošus eiro.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti četri vīrieši, vecumā no 39 līdz 49 gadiem. Vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, kurš tagad ir grozīts – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Minētie vīrieši ir ventspilnieki, kuri jau vairākkārt ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar Krimināllikuma 184. pantu par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodevušas to Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Soda apmēru noteiks tiesa.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -5
    ordo 05.03.2019, 23:24:13

    Dažam nepietiek ar paša troļļošanu, pārpublicē vēl troļļu saita kasjauns troļļu hm daiļradi.)))
    Ak vai cik oriģināli tas cipiņš izteicās, vaivaivai, nu rriktīgs fenomens ar augsti attīstītu humora izjūtu )))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: