Sirmgalves slepkavībā un nepilngadīgas jaunietes izvarošanas mēģinājumā apsūdzētā bijušā sētnieka krimināllietu Kurzemes rajona tiesa Ventspilī turpinās skatīt 3. aprīlī, informēja tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Lietā jau ir notikušas vairākas tiesas sēdes, kurās nopratināti liecinieki. Vēl jānopratina viens liecinieks. Lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

Valsts policija (VP) pērn jūnijā kriminālvajāšanas sākšanai nodeva kriminālprocesu par sievietes slepkavību un jaunietes izvarošanas mēģinājumu Ventspilī, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

85 gadus vecās sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrasts pērn 10. martā kādā dzīvoklī Brīvības ielā Ventspilī. Tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par slepkavību aizturēts 41 gadus vecs vīrietis, kuram 12. martā tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess.

Noskaidrots, ka vīrietis strādājis par sētnieku un liktenīgajā dienā vērsies pie mājas iedzīvotājiem, vācot parakstus par padarīto. Tādā veidā vīrietis arī iekļuvis 1932. gadā dzimušas sievietes dzīvoklī. Brīdī, kad sieviete noliekusies pie galda, vīrietis viņai no mugurpuses uzbrucis, žņaudzot, sitot un durot ar nazi. Vēlāk viņš veicis seksuāla rakstura darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā, izmantojot cietušās sievietes bezpalīdzības stāvokli viņas vecuma dēļ. Vīrietis pēc tam nozadzis sievietes mobilo telefonu un naudu aptuveni trīs eiro apmērā, kuri vēlāk tika atgūti. Tika nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze, kurā aizturētais ir atzīts par pieskaitāmu.

Tāpat vīrietim ir inkriminēta apsūdzība par izvarošanas mēģinājumu 2016. gada decembra beigās Ventspilī, Siguldas ielas mājas pagalmā. Vīrietis, nogāžot pie zemes nepilngadīgu meiteni, mēģināja veikt seksuālu vardarbību pret viņu, saplēšot viņai drēbes un nodarot miesas bojājumus, taču meitenei, iesitot vīrietim pa seju, izdevies aizbēgt.

Aizdomās turētais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā gan par līdzīga rakstura noziegumiem, gan arī par mantiska rakstura noziegumu, kā arī par noziegumiem, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu. Vīrietis ticis sodīts par laupīšanu un no 2010. līdz 2015. gadam atradies apcietinājumā.

Vīrietim tiek inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi - slepkavība, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, dzimumtieksmes apmierināšana pretdabiskā veidā, zādzība un tādas personas izvarošanas mēģinājums, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  Antons Lavejs 13.03.2018, 13:00:39

  un kapē šitād nevar nošpricēt??

 • 0
  asd. 13.03.2018, 13:36:06

  Zonā tādi netiek turēti lielā cieņā...

 • -2
  snaiperis999 13.03.2018, 17:41:08

  Un kādi tad zonā tiek cieņā turēti?Vai tu zini,ka tie cieņā neturētāji nav par kapeiku labāki par tiem cieņā neturētiem?
  Kas tā par tendenci,ja parādās tēma par kaut kādiem seksuāla rakstura noziegumiem,tad tiek piesaukta zona kā vieta,kur ar to vai citu noziedznieku būs tas un šitas.Nevajag fleitēt.Gan padomju zonās,gan tagad,Latvijas cietumos galvenais galavārds ir autoritātēm,kuri visi kā viens paši ir zemiski radījumi,kuri pienes ziņas cietuma administrācijai,tādējādi nodrošina sev tā pieņemto normālo dzīvošanu aiz restēm.
  Un Latvijā nekādas zonas nav.

 • 0
  Dzērvene 13.03.2018, 17:35:59

  Eitanazēt un orgānus donorus,ja tur kaut kas vēl ir derīgs no tāda mēsla .

 • 0
  007 16.03.2018, 20:52:00

  nez kapec atcela naves sodu,labi cilvekam gadas kludities,izcies sodu,bet otra reize jau redzams kavins nelabosies,un vel jauztur panodoklu naudu,tapat kaa deputaats

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: