Pēdējās divās nedēļās ļoti pasliktinājusies ceļu satiksmes drošība, tādēļ policija šajās garajās maija brīvdienās visā Latvijā rīkos reidus.

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš informē, ka aprīlī, salīdzinot ar analogu laika posmu pērn, bojā gājušo skaits pieaudzis par 54%, bet bojā gājušo gājēju skaits - par 100%. Šie ir ļoti nepatīkami cipari, atzina speciālists.

Aprīlī avārijās dzīvību zaudējuši 17 cilvēki, no kuriem seši gājēji. Lai gan kādam šie cipari varbūt neliekas tik lieli, pēc Zivtiņa domām, mazajai Latvijai tie ir ļoti iespaidīgi.

Analizējot šos nepatīkamos datus, policija secinājusi, ka, iestājoties siltākam laikam, palielinās ceļu satiksmes intensitāte, arī kājāmgājēju uz ielām un ceļiem kļūst arvien vairāk.

Sākot jau no šodienas, policija visā Latvijā rīkos reidus, lai pārbaudītu, vai šoferi pie stūres nebrauc reibumā, tiks kontrolēts braukšanas ātrums, kā arī tas, kā ceļu satiksmes noteikumus ievēro gājēji.

Zivtiņš atvainojas visiem autovadītājiem, ja viņi tiks apturēti un palūgti iepūst alkometrā. Alkometru esot pietiekami daudz, tādēļ uz ceļiem tiks pārbaudīts arī ievērojams daudzums autovadītāju. Policija pret šādiem reidiem lūdz izturēties ar sapratni.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: