Sestdien, 9. aprīlī, no plkst. 10 līdz 14 Vecpilsētas tirgū notiks Ventspils skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš. Tajā piedalīsies deviņi mācību uzņēmumi no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vidusskolas, 1. pamatskolas un 6. vidusskolas.

Tirdziņš tematiski būs veltīts Lieldienām. Skolēni tirgos pašu darinātas preces – ekoloģiskus saldumus, suvenīrus, interjera dekorus, rotaļlietas, rotaslietas un vēl citas preces.

Mācību uzņēmumi darbojas starptautiskās Junior Achievement Latvia programmas ietvaros un mācību gada laikā kopā ar skolotāju-konsultantu skolēni izdzīvo pilnu uzņēmuma dzīves ciklu: no dibināšanas līdz likvidācijai.

Pēc lielāka pārtraukuma tirdziņā iesaistīsies arī žūrija, kurā būs pārstāvēta Ventspils Izglītības pārvalde, Ventspils Augstskola, Ventspils dome, LIAA Biznesa inkubators un Swedbank.
Žūrija sarunāsies ar jaunajiem uzņēmējiem un pēc dažādiem kritērijiem vērtēs jauniešu izveidotos uzņēmumus. Balvas tiks piešķirtas par labāko skolēnu mācību uzņēmumu stendu, inovatīvu biznesa ideju, komerciālākajam uzņēmumam un vēl citās nominācijās.

Ventspils mācību uzņēmumi sekmīgi piedalās arī valsts mēroga konkursos un kopš 2017. gada vienmēr bijuši fināla dalībnieki un daudzkārt guvuši godalgotas vietas. Kopā Latvijā katru gadu darbojas vairāk nekā 1000 mācību uzņēmumi, bet Ventspilī – ap 30, iesaistot 100 skolēnus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: