Ar teicamiem panākumiem no marta sākumā Jāzepa Vītola Latvijas Mākslas akadēmijā notikušā XXV jauno pianistu festivāla "Klavieres populārajā mūzikā un džezā" atgriezušies Ventspils Centra sākumskolas audzēkņi.

Festivālā muzicēja jaunie mūziķi no Jelgavas, Cēsīm, Daugavpils, Rūjienas, Grobiņas, Talsiem un no Ventspils Centra sākumskolas.

Ventspilnieki parādīja labu tehniku, niansētu klavierspēli un saņēma 1. pakāpes diplomus. Mūzikas festivālā muzicēja pedagoģes Ilvas Freibergas klavieru ansambļa audzēknes Lote Brauna un Elīna Veinberga, savukārt kolēģe Sandra Sproģe piedāvāja interesantu pianistu trio priekšnesumu – Unas Zariņas, Gabrielas Saulītes un Paulas Marijas Purēnas izpildījumā. Solo priekšnesumu pārliecinoši iedzīvināja jaunais pianists Ernests Pastars.

Šāds festivāls ir zināma veida atskaite un paceļ māksliniecisko līmeni mūzikas novirziena vispārizglītojošo skolu konkurencē, iepazīstina ar saviem sasniegumiem, profesionālās varēšanas līmeni mūzikas pazinējus un profesionāļus. Starp tradicionālajiem pianistu festivāliem šis ir īpašs ar to, ka bērni un jaunieši demonstrē savu varēšanu arī improvizācijā un džeza spēlē. Bieži vien šādi festivāli ļauj tikt pamanītiem un uzplaukt jauniem mūzikas talantiem.

Festivāls tiek organizēts jau kopš 1997. gada un ir noticis Melngalvju namā, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Vernisāžā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Jelgavas 4. vidusskolas Jaunajā zālē un Latvijas Mūzikas akadēmijā. Šogad festivālu atbalsta Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmija un tajā piedalījās arī viesmākslinieki – Jurijs Spigins un Romāns Vendiņš.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: