Skolēnu rudens brīvlaikā pārtraukta skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšanu vispārizglītojošās skolās un profesionālās izglītības iestādēs, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

Testēšana patraukta saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos, un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu.

Testēšana tiek pārtraukta no ceturtdienas, 21.oktobra, savukārt trešdien, 20. oktobrī, tā nav obligāta. Vienlaikus skolās, kur testēšana jau ieplānota, tā tiks nodrošināta.

Iknedēļas testēšana (arī šonedēļ) tiks turpināta speciālo izglītības iestāžu un sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" skolēniem un nodarbinātajiem, kā arī pirmsskolas izglītības pakāpē nodarbinātajiem, kā arī profesionālās izglītības izglītojamiem, kuri kārto profesionālās kvalifikācijas eksāmenus un uzturas dienesta viesnīcā.

Paredzēts, ka vispārizglītojošo skolu skolēnu, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu un izglītības iestāžu darbinieku testēšana tiks atsākta nedēļu pirms atgriešanās izglītības iestādēs klātienē.

Tostarp 1.-3. klašu, kā arī speciālās izglītības klašu, kurās īsteno speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem un speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem skolēniem skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem - no 25. oktobra līdz 29. oktobrim, pēc spēkā esoša grafika.

Tikmēr 4.- 12. klašu skolēniem, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem - testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē. Precīzāka informācija tiks sniegta turpmāk.

IMZ pauda, ka testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās. Testēšanā tiks izmantoti siekalu testi.

Aicinot skolēnus nodot siekalu testus, IZM nodrošina to izsniegšanu individuāli pie skolas vai pa vienam ienākot klasē, paredzot, ka skolēni nepulcējas klasēs, koplietošanas telpās un gaiteņos.

Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam testēšanas dienā nav iespējas ierasties uz noteikto testēšanas datumu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: