Atbildīgās iestādes vērtē iespējas, lai izglītības iestādēs Covid-19 testēšana tiktu nodrošināta divreiz nedēļā, sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Komentējot iespējamos ierobežojumus un risinājumus Covid-19 izplatības mazināšanai, politiķis atzina, ka papildu drošības risinājumi ir nepieciešami arī izglītības sistēmā, lai nodrošinātu izglītības pieejamību klātienē arī turpmāk.

Viens no iespējamiem variantiem ir regulārāka testu veikšana skolās. "Mēs strādājam pie risinājuma, lai testi notiktu biežāk, pat divreiz nedēļā - vienreiz laboratoriskais tests, otrreiz kvalitatīvi antigēnu testi," informēja politiķis.

Pašlaik skolās testēšana tiek organizēta katru otro nedēļu, jo iknedēļas testēšanai sākotnēji pietrūka laboratoriju jautas, bet tiek spriests, ka saslimstības ar Covid-19 straujā pieauguma dēļ tā varētu notikt biežāk. Jau tagad skolās, kurās ir augstāki saslimstības rādītāji, testēšana notiek biežāk.

Otrdien pēc Ministru kabineta sēdes Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka ir vienošanās, ka skolās, kurās konstatēti Covid-19 saslimšanas gadījumi, norīko testēšanu "ārpus kārtas".

SPKC eksperts vērtēja, ka regulāra testēšana skolām palīdz. Piemēram, skolās, kur bija atrasti kādi saslimšanas gadījumi, vairs nav novērots pieaugums. Taču ir arī skolas, kurš šis pieaugums turpinās.

"Situācija nav viennozīmīga, tāpēc skolas ar nelabvēlīgu situāciju testēs "ārpus kārtas" arī tad, kad tām nebūtu jātestējas," pauda Perevoščikovs.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -1
  Pilsēta Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nu, tad beidzot atradām vainīgos covid izplatībā.

 • -5
  mernigors Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Pilnīgi nevajadzīgs pasākums....

 • -7
  .Nahs Nahs Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Jo vairāk skolēnu ,sākot ar mazāko pieļaujamo vecumu,būs vakcinēti,jo mazāka krāmēšanās ar testēšanu.

 • -3
  ........ Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  .Nahs Nahs EJ DIRSTS

 • -4
  tery Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Par mācību procesu vispār nav laika domāt...

 • 0
  mernigors Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Skolēni slimo vieglā formā, ātri iegūstot antivielas, to iegūšana ir galvenais mērķis, lai varētu mācības turpināt kvalitatīvi. Bija laiks, kad gripas dēļ skolā bija daži cilvēki. Viss notika ātri un "bez sāpēm".

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: