Tēma: Veselības ministrija

 • Rosina atteikties no obligātās prasības lietot sejas maskas 7

  Veselības ministrija (VM) rosinājusi atteikties no obligātās prasības lietot sejas maskas veselības aprūpes un ilgstošās sociālās aprūpes iestādēs, nodrošinot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, izriet no VM izstrādātā noteikumu projekta anotācijas, kas atrodama Tiesību aktu projektu (TAP) portālā.

 • VM vēlas samazināt alkoholisko dzērienu patēriņu 3

  Veselības ministrija (VM) vēlas samazināt alkoholisko dzērienu patēriņu Latvijas iedzīvotāju vidū, kā arī ilgtermiņā samazināt ar alkohola lietošanu saistīto slimību īpatsvaru un mirstību no alkohola lietošanas radītajām sekām, piemēram, aknu cirozes, satiksmes negadījumiem, noslīkšanas, traumām, pašnāvībām un citām sekām. Valdībā atbalstīja VM izstrādātos grozījumus.

 • Veselības ministrija rīko Bērnu drošības dienas sporta spēles 0

  Lai interesanti un izglītojoši šogad nosvinētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Veselības ministrija jūnijā un jūlijā rīko 12. Bērnu drošības dienas sporta spēles visā Latvijā. Ventspilī, sporta spēles, notiks 2. jūlijā pie Pludmales akvaparka, Loču ielā 30.

 • Pavļuts piedāvā mīkstināt ierobežojumus 1

  Veselības ministrs Daniels Pavļuts rosina valdību veidojošām partijām vienoties par drošības pasākumu mazināšanas plānu, kas īstenojams pakāpeniski trīs soļos, tostarp no marta atcelt liegumu darboties slēgtajām nozarēm un atteikties no Covid-19 sertifikātiem veikalos, informēja Veselības ministrijas pārstāvji.

 • Ģimenes ārsti varēs uz laiku nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski 4

  Lai padarītu pēc iespējas pieejamāku medicīnisko palīdzību akūtajiem un hroniskajiem pacientiem un atslogotu ģimenes ārstu darbu, uz laiku prakse varēs nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

 • Pēc kontakta ar Covid-19 inficēto darbinieki karantīnu varēs aizstāt ar testa veikšanu 1

  Ņemot vērā, ka, strauji pieaugot dažādu nozaru darbinieku darba nespējai, var tikt kavēta sabiedrībai nozīmīgu funkciju izpilde, kā arī var būt traucējumi tautsaimniecībai un uzņēmumu darbībā, valdība otrdien lēmusi atļaut krīzes situācijā pēc kontakta ar Covid-19 inficēto darbinieki mājas karantīnu aizstāt ar testa veikšanu.

 • No šodienas derīgas būs tikai medicīniskās maskas un respiratori 12

  No 25. janvāra publiskās vietās var lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, tādējādi aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās, paredz Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.