Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda projekta ''Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā esošo iekšējo un jūras piekrastes ūdens akvatorijas uzraudzības, aizsardzības un maluzvejniecības apkarošanas veicināšana'' ietvaros, Ventspils pašvaldības policija veic regulārus reidus iekšējos ūdeņos, kuri atrodas pilsētas administratīvajā teritorijā.

2021. gadā no ledus brīvajā zvejas sezonā Ventspils valstspilsētas pašvaldības policisti apsekojamās ūdenstilpēs ir atraduši un izcēluši maluzvejnieku ieliktos nelegālos zvejas tīklus ar kopējo garumu vairāk kā 400 m, kā arī atrasti un izcelti arī citi nelegālie zvejas rīki (murdi, ūdas, āķi). Reidu laikā nelegālajos zvejas tīklos ir atrastas un ūdenstilpēs atlaistas atpakaļ dzīvotspējīgas zivis.

Šādām darbībām ir liela nozīme zivju resursu aizsardzībai un saglabāšanai. Lai pārbaudītu un kontrolētu makšķernieku aktivitātes, apturētu maluzvejnieku nelikumīgās darbības, pašvaldības policija arī turpmāk veiks regulāru Būšnieku ezera, Ventas upes un Baltijas jūras piekrastes apsekošanu.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  Antons p 05.10.2021, 19:30:41

  Malači, bet vajadzētu pamācīties un vismaz vienu malu zvejnieku aizturēt :)

 • -2
  Marta P 06.10.2021, 12:57:31

  Vai tas nebūtu tā kā Valsts policijas darbs, šādas lietas pārraudzīt.
  Prieks, ka mūsu pašvaldībnieki tam seko līdzi un dara, bet nu ar vien biežāk viņiem nākas darīt valsts policijas darbu. Tad varbūt, lai valsts arī finansē vai vismaz līdzfinansē viņu algas, ja reiz viņi dara valsts policistu darbu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: