Ventspils Augstskolas (VeA) vadība tikās ar Ventspils vispārējās izglītības iestāžu direktoriem un direktoru vietniekiem, ar mērķi veicināt skolu un augstskolas sadarbību. Tikšanās iniciatore bija VeA rektora padomniece vispārējās un profesionālās izglītības sadarbības jautājumos Ilze Buņķe.

Rektors Kārlis Krēsliņš iepazīstināja ar VeA studiju programmu piedāvājumu akcentējot to, ka kvalitatīva augstākā izglītība ir pieejama arī tepat Ventspilī. Tālākizglītības metodiķis Gints Dreifogels un projektu koordinators Kristaps Kučers iepazīstināja viesus ar video filmēšanas klasi un interaktīvo digitālo klasi, kur tiek veidots saturs priekš tālākizglītības Ventspils Augstskolā, kā arī aicināja skolas un pedagogus izmantot šo studiju kvalitatīvu videomateriālu veidošanā, kas varētu tikt izmantots mācības stundās. Elektronikas inženierijas programmas direktors Jānis Šate dalībniekus veda ekskursijā un iepazīstināja ar VeA inženiertehniskajām laboratorijām. Šajās laboratorijās jau vairākus gadus skolēni tiek aicināti apgūt pirmās iemaņas elektronikas inženierijā un piedalīties STEM klubā. Arī tikšanās reizē Jānis aicināja direktores mudināt jauniešus piedalīties STEM klubā. Pēc VeA studiju vides apskatīšanas dalībnieki iesaistījās neformālās sarunās, lai ieskicētu jau konkrētas nākotnes sadarbības formas starp augstāko izglītību un vidējo izglītību.

Ekskursijas noslēgumā dalībnieki kopā ar Ventspils Augstskolas Starptautiskā Radioastronomijas Centra (IZI VSRC) direktoru Alekseju Klokovu devās uz radioteleskopu bāzi Irbenē. Irbenē Ventspils skolu direktoriem tika parādīti visi trīs radioteleskopus, kā arī pastāstīts par nesen noslēgto sadarbības līgumu ar AM, un kā radioteleskopi veicinās valsts aizsardzību. Noslēgumā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt IZI VSRC muzeju, kurā tie varēja apskatīt VSRC attīstību un vēstures liecības.

VeA vadība un Ilze Buņķe ir pārliecināti, ka sadarbība starp Ventspils vispārizglītojošajām skolām strauji attīstīsies un šīs sadarbības rezultātā “izglītības tilts” starp vidējo un augstāko izglītību jauniešiem būs daudz vieglāk pārvarams.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: