Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu no 1. maija uzsākt pirmsskolas izglītības programmu īstenošanu jaunajā bērnudārzā ''Pienenīte'' Brīvības ielā 15, Ventspilī.

Lai samazinātu pieprasījumu uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs, 2020. gada jūnijā uzsāka ēkas Brīvības ielā 15, Ventspilī atjaunošanu un teritorijas labiekārtošanu, lai tās piemērotu pirmsskolas izglītības iestādes darbībai, nodrošinot vietas 80 bērniem piecās grupās.

Kopējais Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums bērnudārza izveidei ir 1,45 miljoni eiro. Jaunās mācību telpas un ēka atbilst augstiem standartiem. Telpās izbūvēta moderna vēdināšanas sistēma, kas būtiska veselīgas mācību vides nodrošināšanai. Labiekārtotajā teritorijā izveidotas modernas un drošas sporta zonas ar triecienabsorbējošu gumijas segumu, kā arī uzstādītas jaunas rotaļu iekārtas. Savukārt nosaukums jaunajam bērnudārzam ''Pienenīte" tika izvēlēts iedzīvotāju un izglītības iestāžu audzēkņu ideju aptaujā.

Bērnudārzs ''Pienenīte'' ir netālu esošās pirmsskolas izglītības iestādes ''Saulīte'' struktūrvienība. Līdz ar pirmsskolas izglītības iestādes ''Saulīte'' struktūrvienības darbības uzsākšanu Brīvības ielā 15, tiek izbeigta pirmsskolas izglītības programmu īstenošana Lielajā Dzirnavu ielā 14.

Lasi vēl

Komentāri (16)

 • 0
  KRX Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pāris jautājumi šajā sakarā.
  1) Kurš (labi, mēs visi lieliski zinām - kurš) un ar kādiem iemesliem nolēma atvērt PII maijā?! Zālājs pat vēl nav sadīdzis teritorijā.
  2) Kurš "speciālists" apstiprināja pagalma dizainu? Saprotams, ka krūmāji gar celiņiem izskatās lieliski (privātmājās vai muzejos), bet bērnudārzā šie krūmāji ir īpaši "novatorisks" risinājums. Pirmkārt, bērni tos ātri vien izbradās. Otrkārt, šeit nav Z-Koreja, kur pārvietojas pēc mērlentas. Kāpēc man tāds viedoklis? Elementāri - to visu varēja lieliski novērot tajā vakarā, kad dažiem bērniem bija iespēja iepazīties ar jauno dārziņu.
  3) Vai no š.g.maija vecāki var rēķināties, ka bērni tiks uzņemti arī pavasarī? Nevis, kā ierasti - augustā/septembrī. Saprotams, ka ar 5.maiju Pienenīte būs piepildīta ar 80 bērniem. Ņemot vērā likvidēto "Zīlīti", kuru apmeklē varbūt 20 bērni, sanāk, ka 60 bērni tiks uzņemti maiju.

 • -14
  Justinete Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tieši labi, uz vasaru dežūrgrupas ir pārpildītas, nepieciešams atjaunot grupiņas, tādēļ nevar uzņemt bērnus, būs dārziņš, kurš noteikti varēs uzņemt bērnus! īpaši labi vecākiem, kam bērnam tas 1,5 paliek tieši maijā - būs vietiņa, citādi drošāk ir tiem, kam 1.5 rudenī, bet tiem kam Maijā, sanāk gaidīt līdz septembrim, bet vecākiem darbā tad ir jāiet!
  Par otro- ne visi bērni bērni ir kā lopi, kas skrien pāri visiem apstādījumiem, turklāt bērniem būtu jāmācas tos ievērot un nebradāt tajos. Jūs var būt savus bērnus neaudzināt, tad jā - tie droši vien brien pa visām dobēm!
  Par trešo - jaunas grupiņas tiek komplektētas septembrī, jo sākas jauns mācību gads, ja vietas ir pieejamas arī turpmākajos mēnešos, tad bērni tiek uzņemti. Tieši tādēļ jau labi, ka atklāj maijā, lai arī tiem, kam dzimšanas dienas vēlāk tiek uz dārziņu un vecāki mierīgu sirdi var atgriezties darbā!

 • 0
  Anna_Anna Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Grupiņa,kas atvērsies maijā nav dežūrgrupiņa, tāpēc jau arī cilvēki ir nesaprašanā kāpēc pēkšņi kāds ir varējis reģistret bērniņu,lai uzsāk gaitas dārziņā maijā.
  Manam bērnam martā bija jāuzsāk gaitas dārziņā, pārvalde teica,ka nav vietas, jāgaida līdz septembrim.

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 6 dienām, 18 stundām

  Ņemot vērā, ka pirmsskolas izglītības iestāde "Pienenīte" ir pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" struktūrvienība, uz jauno iestādi tika uzaicināti bērni, kuri savos pieteikumos bija norādījuši PII "Saulīte". Komplektējot bērnus pa pirmsskolas izglītības iestādēm, pirmsskolu rindas sistēma visvaris.zzdats.lv ņem vērā vecāka norādītās pirmsskolas izglītības iestādes, vēlamo uzsākšanas datumu, kā arī prioritāti uz norādīto pirmsskolas izglītības iestādi, atbilstoši 2017. gada 18. augusta Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr. 6 "Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs, kurās īsteno pirmsskolas izglītības programmas" 10.punktam.
  Informējam, ka minētajā pirmsskolas izglītības iestādē tiek komplektētas 5 grupas:

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde Pirms 6 dienām, 18 stundām

  1. 1,5 -2 gadīgo grupa (16 bērniem), kuri savas gaitas uzsāks, kad bērnam apritēs 1,5 gads (ne ātrāk kā augustā);
  2. 2 - 3 gadīgo grupa (17 bērniem);
  3. 3 - 4 gadīgo grupa (16 bērniem );
  4. 4 - 5 gadīgo grupa (16 bērniem), no kuriem 9 bērni pārcelsies no ēkas Lielā dzirnavu iela 14, Ventspilī;
  5. 5 - 7 gadīgo grupa, kuru apmeklēs bērni no PII "Saulīte", kuriem noteikts atkārtots gads pirmsskolā un bērni no ēkas Lielā dzirnavu iela 14, Ventspilī.

 • 0
  KRX Pirms 5 dienām, 23 stundām

  Ā, nu skaidrs. Tā kā uz PII Saulīti pieteikumu nav tik daudz, tad līdz augustam/septembrim jaunās telpas tāpat būs pustukšas.
  Ne uz vienu jautājumu nav atbildēts pēc būtības.
  Paldies!

 • 0
  Nah-nahs- ceturtais sivēns Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  "Uguntiņa"-tāds,lūk,bija vēsturiskais nosaukums.
  Kāpēc vajadzēja putroties,nav saprotams.
  "Pienenīte" bija bērnudārzs tajā ēkā,kur tagad tirdzniecības nams "Pilskalns".

 • -16
  Arnis Junge Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Dzīvot vajag tagadnē, ne pagātnē! Tā ir Saulītes filiāle, un nosaukums Pienenīte piederās tai, arī logo vizuāli līdzīgi, sasaucās tā teikt!

 • -1
  Volkstribunal Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pienene-cūkpiene-nejauka nezāle.

 • -4
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Cūkpiene patiesībā ir ļoti veselīga zāle, ne velti to izmanto salātos, tējās, un visur kur citur! izmanto gan sakni, gan lapas, gan ziedus! Tā teikt - vietējā rukola, lapu salātos ļoti labi!

 • 0
  Pilsēta Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Uzcepiet rakstu kāpēc slēdz b/d zīliti un, kas tur būs pēc remonta. Un atbildiet uz jautājumu vai tas, kas būs tanīs telpās ir svarīgāks par bērnu dārzu slimiem bērniem.
  Jo bērniem draudzīga pilsēta nenozīmē tikai pazeminātas ietves un pārtinamie galdi slēgtās tualetes pašvaldības iestadēs.

 • -6
  Arnis Junge Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Viņu jau neslēdza, tā vienkārši kļuva par Saulītes filiāli. Neviens nesaka, ka dārziņš bērniem ar īpašākām vajadzībām nav vajadzīgs! Nekad neesmu neko tādu no neviena dzirdējis!

 • -1
  tiešām suns Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  paldies cietumniekam ar režīmu ,bet kurš par mums neaizmirst...taču labāk lai liek mieru///

 • 0
  qwerty Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tās dzeltenās līnijas vajadzēja vilkt līdz pat Brīvības ielai, jo tajā posmā, kas nav nokrāsots noteikti atradīsies ,,gudrie,, vecāki ,kas savu auto tur arī novietos.

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 5 dienām, 20 stundām

  Informējam, ka horizontālais ielu apzīmējums ir izvērtēts, lai nerastos sastrēgumi un automašīnas varētu izmainīties.

 • 0
  KRX Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Es tā saprotu, ka IP uz šitādiem "muļķīgiem" jautājumiem pat vairs ne atbild, ne reaģē :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: