Pirmdien, 23. martā, 1. līdz 12. klašu skolēniem visā valstī sācies attālinātais mācību process. Ventspils skolas pagājušās nedēļas garumā aktīvi gatavojās mācību procesa nodrošināšanai un izstrādāja attālināto apmācību plānus.

ielu palīdzību gan sagatavošanās procesā, gan mācību norises laikā sniedz arī Ventspils Digitālais centrs, kas ne tikai koordinē par attālināto mācību procesu atbildīgās personas un nepieciešamības gadījumā sniedz tehnisko atbalstu, bet izveidojis pat īpašu mācību materiālu bibliotēku Mācīties, kurā ikviens skolotājs var iesūtīt savus izstrādātos mācību materiālus.

Pirmās attālināto mācību dienas noslēgumā tika veikta skolu aptauja un Izglītības pārvaldes vadība sazinājās ar skolu direktoriem videokonferencē, pārrunājot pirmās dienas norisi. Pēc apkopotās informācijas secināms, ka kopumā diena aizritējusi pēc plānotā grafika un izdevies īstenot iecerēto – skolēni bijuši atsaucīgi un iesaistījušies mācību procesā, izpildītie darbi iesūtīti norādītajā veidā un laikā. Tāpat skolēni saņēmuši atgriezenisko saiti no skolotājiem un noritējusi aktīva saziņa starp klašu audzinātājiem un vecākiem. Kā pateicībā atzina skolas, no skolēnu vecākiem šajā procesā saņemts liels atbalsts.

Skolas uzskata, ka gan skolotāji, gan skolēni ir gatavi attālinātajam mācību procesam, vienīgās problēmas sagādājusi vietņu E-klase, Soma.lv un Uzdevumi.lv pārslodze un līdz ar to lēnā darbība. Tomēr, kā atzina aptaujātie skolotāji, skolēni bijuši pacietīgi – uzgaidījuši un centušies atvērt vietnes vairākas reizes. Nepieciešamības gadījumā pilsētas pedagogi situāciju veiksmīgi risināja, sazinoties ar skolēniem un vecākiem citā veidā, piemēram, izmantojot aplikāciju Whatsapp, kurā daudzām klasēm izveidoti kopīgi čati.

No 3982 izglītojamajiem, 23. martā tiešsaistē sasniedzami nebija 52 bērni, no kuriem aptuveni puse ir sākumskolas vecumā un mācīsies vakara pusē – kad vecāki pēc sava darbalaika beigām var tiem palīdzēt. Savukārt 82 skolēniem nav tehniskā nodrošinājuma, lai mācītos attālināti tiešsaistē. Skolas radušas dažādus risinājumus, lai nodrošinātu mācību procesu arī šiem skolēniem.

Izglītības pārvalde turpmāk ar skolu direktoriem tiešsaistes konferencēs sazināsies ik dienu, lai sekotu līdzi attālināto mācību norisei, pārrunātu dienas laikā radušos jautājumus un pēc iespējas ātri tos risinātu.

Aicinām izlasīt Izglītības un zinātnes ministrijas publicēto ekspresinterviju, kurā iespaidos un pārdomas pēc pirmās attālināto mācību dienas dalās Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Oskars Kaulēns. Intervija pieejama ŠEIT.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: