Visas nedēļas garumā Ventspils 1. pamatskolā viesojas ciemiņi no Portugāles, Spānijas, Rumānijas un Polijas, kas kopā ar ventspilniekiem piedalās Erasmus+ projektā ''Sociable Robots''.

Projektā kopumā piedalās 34 skolēni un deviņi skolotāji. Šī ir jau otrā projekta dalībnieku tikšanās - pirmo reizi skolēni un skolotāji no visām dalībvalstīm klātienē tikās pērn Rumānijas pilsētā Bukarestē.

Nedēļas laikā dalībnieki apmeklēs dažādās darbnīcas, tajā skaitā darbosies ar desmit jauniem, skolai nesen iegādātiem robotiem, kurus iepazīt palīdzēs Ventspils Digitālā centra speciālisti. Strādāt ar robotiem tiks apmācīti arī skolas pedagogi, un darbošanās ar tiem turpināsies arī pēc projekta.

Taču nedēļas laikā viesi ne tikai izzinās informācijas tehnoloģiju un robotikas tēmas, bet iepazīs arī Ventspili un Latviju - viesosies pilsētas domē, apmeklēs Augstskolu, Tehnikumu, Jaunrades namu, Livonijas ordeņa pili un koncertzāli ''Latvija'', apskatīs pludmali un Būšnieku ezeru, kā arī dosies ekskursijā uz Kuldīgu.

Dalība šāda veida projektos sniedz skolēniem no dažādām valstīm iespēju iepazīt vienam otra kultūru, paplašināt redzesloku un uzlabot saziņas prasmes angļu valodā. Arī iesaistītajiem skolotājiem tā ir lieliska iespēja dalīties pieredzē un vairot savas zināšanas.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: