Digitālais centrs sadarbībā ar Izglītības pārvaldes Metodisko dienestu un pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem ir izstrādājis speciālu mācību programmu robotu integrēšanai pirmsskolas izglītības iestāžu mācību procesā. Jāatzīmē, ka Ventspils ir pirmā vieta Latvijā, kur tiek īstenota šāda programma.

Piektdien, 2. martā notika pirmā robotikas nodarbība pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem bērnudārzā “Saulīte”, kuras ietvaros bērni iepazinās ar “Bee-Bot” robotiem jeb robotiem-“bitītēm”.

Digitālajā centrā jau divus gadus 1. līdz 12. klašu skolēniem dažādos tehnoloģiju pulciņos ir iespēja iepazīt daudzveidīgo robotu pasauli. Vieni no vienkāršākajiem robotiem ir tā saucamie “bitīšu” roboti, kurus veiksmīgi var izmantot pašu mazāko bērnu apmācībā.

Janvārī Digitālais centrs aicināja Ventspils pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus uz darba semināru, lai pedagogus iepazīstinātu ar robotiem, kā arī lai kopīgiem spēkiem atrastu tās tēmas, kuru apgūšanā veiksmīgi varētu integrēt “bitītes”. Balstoties uz rezultātiem, Ventspils Digitālā centra speciālisti izstrādāja mācību programmu, nodarbību saturu un nepieciešamos papildmateriālus piecām nodarbībām, kurās ar “bitīšu” palīdzību bērni apgūs dažādas figūras, attīstīs skaitīt prasmi, iepazīs burtus un daudz ko citu.

Digitālais centrs ir pastiprinājis savu mācībspēku kolektīvu ar pirmsskolas izglītības speciālistēm Santu Līci un Ievu Kārkliņu no bērnudārza “Saulīte”, kuras turpmāk pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem vadīs robotikas nodarbības. Kopā ar bērniem nodarbībās piedalīsies attiecīgās pirmsskolas iestādes pedagogi.

Pirmie šāda veida nodarbībās tiks iesaistīti pirmsskolas izglītības iestāžu vecākie jeb sagatavošanas grupu audzēkņi, kuri septembrī uzsāks mācības skolās. Atbilstoši pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvju izveidotajam grafikam robotikas nodarbības martā, aprīlī un maijā notiks visās Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs un Jaunrades namā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: